У Польщі українці проходитимуть “тест про Бандеру”

В той час, як у Росії перевіряють на патріотизм запитанням "Чий Крим?", у Польщі збираються вичисляти "своїх" запитаннями про Бандеру. Зокрема, таку перевірку проходитимуть українці-претенденти на посвідку на проживання.

Новину повідомляють польські ЗМІ, передає "Преса України".

Польський телеканал Superstacja поширив інформацію про те, що після прийняття Сеймом країни закону про інститут національної пам'яті до українців, які бажать отримати посвідку на проживання, ставитимуться прискіпливіше.

Як зазначається, якщо заявник не зовсім чітко висловлює свою позицію щодо Бандери або ж вагається у свої твердженнях, його заявку на отримання документу, що підтверджує право на постійнепроживання в країні, можуть відхилити. Зокрема, таке правило діятиме щодо українців, які мають карту поляка.

"Люди мають документи, що підтверджують їх походження, однак якщо вони недостатньо рішучі в своїй відповіді щодо Бандери, тоді – до побачення, Польща", – прокоментувала Наталя Панченко, лідер організації "євромайдан Варшава".

За попередніми даними, один українець вже отримав відмову саме через те, що не пройшов "тест на вошивість". Як повідомлялось раніше, польська влада закликала своїх громадян, які знаходяться за кордоном, доносити про випадки антипольського характеру.

Коментарі