У Польщі іноземці доплачуватимуть за можливість працевлаштування

Улюблене місце українських заробітчан, Польща, змінила правила працевлаштування іноземців. Мова йде про сезонні роботи. За дозвіл на працевлаштування доведеться платити. 

Новину повідомляє "Преса України".

Директор Повітового управління праці та місті Ґруець Мажанна Скочек попередила, що Польща змінює правила працевлаштування іноземців. З січня 2018 року польські роботодавці будуть змушені платити за дозволи на працевлаштування іноземців. Наразі ці документи можна отримати безкоштовно. За словами експертів, досить ймовірно, що роботодавці перекладуть ці витрати "на плечі" самих заробітчан.

Нововведення стосується сезонних робіт у галузях рільництва, садівництва, а також туристичній та гастрономічній галузях.

"Ці дозволи на сезонну роботу будуть представлені у двох видах: два етапи надання дозволів стосуватимуться іноземців, які перебувають за межами Польщі, а один етап – іноземців, які вже знаходяться на території Польщі та мають дозвіл на легальне перебування на інших підставах", – пояснила вона.

Роботодавець складатиме заяву про працевлаштування іноземця, після чого той зможе відкрити візу. Власники біометричних паспортів відкриття візи не потребуватимуть. Крім того, іноземних працівників реєструватимуть в управлінні праці.

Як повідомлялось раніше, Польща заявила про спрощення отримання ліцензій на роботу українським лікарям. Крім того, велика кількість українських фахівців ІТ-сфери вже знайшли роботу у сусідній країні.

Коментарі