У полоні РФ: український політв’язень Балух втратив 35 кілограмів

Затриманий у 2016 році та ув’язнений на території анексованого Криму Володимир Балух втратив вже близько 30% від власної ваги.

Таку інформацію розмістили на сайті Кримської правозахисної групи.

За словами родичів українця, Володимир важив близько 90 кілограмів, зараз його вага складає близько 60.

"Лише шкіра та кістки. Виглядає як дідусь. Він ніколи не скаже мені, що зі здоров'ям щось не так. Я знаю, що коли він хворів, то казав мені, що все у нього добре", – розповідає мати українця. За її словами, син практично не їсть, лише іноді кисіль із вівсянки та сухарі.

З позиції кримської "прокуратури", стан чоловіка задовільний, а життєво важливі показники в нормі. Як написано у звіті наглядового органу, "політв'язень відмовився пояснювати причини голодування наглядовому прокурору".

Нагадаємо, що 8 грудня 2016 року ФСБ затримала Балуха після того, як він вивісив над своїм будинком в селі Серебрянка Роздольненського району Криму прапор України й "перейменував" свою вулицю на вулицю Героїв Небесної Сотні. Роздольненський районний суд окупованого Криму засудив українця до 3 років і 7 місяців колонії та штрафу в 10 тис. руб. (близько 4,6 тис. грн). Покарання він відбуває на території півострова. 19 березня 2018 року Балух оголосив безстрокове голодування. Через 80 днів після початку голодування активіст втратив 30 кг.

Коментарі