У Погребах на Київщині незаконно намитий пісок складують на землях сільгосппризначення

Незаконний видобуток піску на Київщині продовжує набирати оберти – поблизу села Погреби браконьєри складують копалини на землях сільгосппризначення. Проте селищне керівництво зауважує, що намив піску тут ведеться нібито законно, але замовчує факт використання ділянки, відведеної під особисте селянське господарство, для складування кучугур піску.

Деталі видобутку копалин повідомляють "Подробности".

У сільраді підтвердили, пісок намивають законно. Є тільки невідповідність в документах з цільовим призначенням земельної ділянки, де складують пісок. Але підприємець, нібито платить податок і гроші потрапляють в сільську казну, тому поки що у селі закривають очі на порушення.

"Так, це правда, на сьогодні цільове призначення даної земельної ділянки – для ведення особистого селянського господарства. Ділянка знаходиться за межами населеного пункту", – говори Віталій Крупенко, голова сільради Погребів.

Внести до Реєстру землі, де видобувають пісок, в сільраді обіцяють вже найближчим часом. Новий генплан розробляли майже два роки. У броварській прокуратурі вважають, що таким чином місцева влада розв'яже руки здобувачам. Нібито сільрада зможе самостійно розпоряджатися прибережно-охоронною територією і змінювати її відстань зі ста до 25 метрів. Зараз же земельна ділянка, на якій складують пісок, перебувати в приватній власності.

Антикорупційні активісти заявляють: роботи з намиву піску поблизу села Погреби раніше контролювалися діамантовими прокурорами. Не виключають, що силовики й зараз "в долі". Також пов'язують незаконний видобуток піску з Главою всеукраїнської громадської організації "Бюро із захисту екології і здоров'я" Михайлом Бурдою. Цього літа його затримали при отриманні хабара. Сам Бурда від коментарів відмовляється.

Також активісти не виключають причетності до намиву піску ТОВ "СОБІ". Зауважимо, правозахисниками встановлено, що власники вищезгаданої земельної ділянки уклали договір оренди з ТОВ "СОБІ" (ЄДРПОУ 16476986, юр. адреса: м.Київ, вул. Електриків, 4, директор: Мень Ігор Леонідович), згідно з предметом договору та умовами використання для складання піску, що є порушенням використання цієї земельної ділянки згідно з цільовим призначенням.

Коментарі