У НАБУ повідомили про зрив спецоперації під прикриттям через Луценка

Представники НАБУ звинуватили Генпрокуратуру і Службу безпеки України у навмисному зриві операції, яка проводилась детективами під прикриттям. Так, у бюро мали викрити "учасників злочинного угрупування" у ДМС.

Новину повідомляє прес-служба НАБУ.

Сьогодні, 30 листопада, у Національному антикорупційному бюро (НАБУ) зауважили, що запланована операція, над якою детективи працювали півроку, була зірвана. Йдеться про викриття у злочинній діяльності представників Державної міграційної служби (ДМС). Як виявилось, генпрокурор Юрій Луценко розпорядився зірвати операцію, що й зробили співробітники СБУ.

"29 листопада, під час документування одного з епізодів за участю першого заступника голови ДМС, оперативники СБУ під керівництвом прокурорів ГПУ незаконно затримали детектива бюро, який працював під прикриттям. За інформацією НАБУ, йому інкримінують провокацію хабара", – зазначили у НАБУ.

У НБУ також назвали інцидент "спланованою диверсією" проти бюро та Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП). За попередніми даними, НАБУ мало інформацію з прослуханих телефонних розмов. У СБУ про це доповіли особі, яку прослуховували, а також "завербували її для подальшого незаконного тиску та кримінального переслідування працівників бюро".

Наразі ще трьох детективів НАБУ, які працювали під прикриттям, керівника 2-го підрозділу детективів та керівництво САП збираються затримати.

"З вечора 29 листопада на зв'язок не виходять сім представників НАБУ, які виконували оперативне завдання по документуванню епізоду за участю першого заступника голови ДМС. Їх місцезнаходження поки невідомо", – наголосили у прес-службі НАБУ.

Також зазначається, що з квітня поточного року детективи зафіксували ряд фактів незаконної діяльності організованої злочинної групи у складі діючих  та екс-працівників центрального апарату і територіальних підрозділів ДМС.

Нагадаємо, 29 листопада з'явилась інформація про те, що агент НАБУ хотів дати хабар першому заступнику глави ДМС Діні Пимаховій. Тим часом у бюро зауважили, що чиновниця неодноразово вимагала "заохочення у розмірі $30 тисяч" за свої послуги. Йдеться про вирішення питання про надання іноземцю громадянства України та надання дозволу на проживання в країні.

Коментарі