У Москві суд обрав запобіжний захід для 12-ти українських моряків – подробиці

15.01.2019 16:42

15 січня російський Лефортовський райсуд обрав запобіжний захід для 12-ти українських моряків у вигляді тримання під вартою до 26 квітня. Про це інформує “Громадське”.

Моряків судили трьома групами. Першій групі — Роману Мокряку, Андрію Оприску, Євгенію Семидоцькому та Сергію Цибізову — продовжили тримання під вартою до 26 квітня. Другій групі — Богдану Головашу, Андрію Шевченку, Сергію Попову та Володимиру Терещенку — винесли таке саме рішення.

Третя група — представник СБУ Андрій Драч та моряки Денис Гриценко, Михайло Власюк, В'ячеслав Зінченко.

Засідання суду відбувалося в закритому режимі, як і клопотала ФСБ. Оголошення рішення було відкритим, на ньому були присутні журналісти та родичі полонених.

Адвокати моряків клопотали, щоб справу моряків розглядав військовий суд, адже моряки э військовополоненими. Однак суддя відхилила прохання.

Сьогодні, 15 січня, моряки в залі суду відмовилися свідчити.

Нагадаємо, вранці 25 листопада під час переходу з порту Одеси до порту Маріуполя українських малих броньованих катерів "Бердянськ" і "Нікополь", а також буксира "Яни Капу" російський прикордонний корабель "Дон" пішов на таран "Яни Капу". Обидва кораблі зазнали пошкоджень. Коли група українських кораблів почала рух на вихід із Керченської протоки, кораблі РФ почали їх переслідувати. Згодом російська сторона відкрила вогонь на ураження і захопила українські кораблі.

Невдовзі всіх полонених моряків перевезли із СІЗО Сімферополя до Москви. А наприкінці грудня 2018 року всі затримані українські моряки визнали себе військовополоненими.

Читайте також: "У БПП назвали найбільш зручного для Кремля кандидата в президенти України".

Коментарі