У МОН розробили нові моделі навчання для нацменшин в Україні

Спірний закон про освіту в Україні матиме поправки. Так, право нацменшин на отримання освіти все ж вирішили врахувати. Останнім запропонують три моделі навчання.

Новину повідомляє прес-служба МОН, передає "Преса України".

Міністерство освіти і науки розробило та представило три моделі, за якими вестиметься навчання для нацменшин. Так, у МОН врахували вразливість мови, мовне середовище та мовну групу. Створювались ці моделі з урахуванням рекомендацій Венеціанської комісії.

Перша модель передбачає проведення навчального процесу для нацменшин на рідній для них мові в період з 1 по 11 чи 12 клас. Представники міністерства зауважили, що модель передбачена нацменшинам, у яких немає власної держави для розвитку термінології. Зокрема, це кримські татари.

Друга модель буде застосована до тих громад, мова яких входить в мовну групу Європейського Союзу. Використання моделі пропонується за двома варіантами. Перший – слов'янська мовна група. Це поляки, словаки, болгари. Вони вчитимуться у дошкільних навчальних закладах рідною мовою та паралельно вивчатимуть українську. З 5-го класу поступово вводитимуться предмети українською мовою.

Другий – для неслов'янської мовної групи. Це румуни та угорці, для яких перехід на вивчення предметів українською мовою буде дещо довшим. Крім того, кількість предметів, які викладатимуть українською, буде меншою, ніж у першому варіанті.

Остання, третя модель передбачає перехід на вивчення предметів повністю українською мовою вже з 5 класу. Сюди відносять українців та росіян. Крім того, російська буде викладатись як одна з дисциплін.

Нагадаємо, раніше Угорщина попередила, що через реформу освіти в Україні, яка порушує права нацменшин, вона не підтримуватиме Україну у питанні її вступу в НАТО.

Коментарі