У Мін’юсті до кінця тижня повідомлять про результати перевірки щодо рейдерства через держреєстр агропідприємств на Житомирщині

У департаменті з питань державної реєстрації Міністерства юстиції до кінця тижня нададуть відповідь на колективне звернення "Стоп корупції" щодо рейдерського захоплення ПСП "Троянівське" на Житомирщині. У такий спосіб у відомстві відреагували на акцію протесту представників проекту з вимогою захистити державний реєстр від зловмисників.

За добу через систему рейдери змінили дані про засновника та керівника сільгосппідприємства та загнали на поля свої комбайни для збору врожаю. За даними "СтопКору", до злочинних дій причетний агромагнат та керівник "АСТ" Дмитро Колесник.

"У Міністерстві юстиції нам повідомили, що колективне звернення було прийняте і зареєстроване за номером 29613-0-33-17 від 2.10.2017

І знаходиться на розгляді в заступника міністра Сухманової. Вона ще зазначена відповідальною.

Також змогли зв’язатись із департаментом, у якому КЗ буде розглядатись. Там нам сказали наступне: у цьому департаменті, на який розписали справу, зможуть надати попередні дані розгляду до кінця тижня", – розповіли активісти "Стоп корупції".

Додамо, що 6 жовтня активісти "Стоп корупції" розгорнули під стінами Міністерства юстиції акцію протесту з вимогою до керівництва відомства захистити єдиний державний реєстр від рейдерів, які за змовою з державними реєстраторами вносять відомості у систему, змінюють власників підприємств та захоплюють бізнес.

У Міністерстві юстиції закрили вхідні двері та опустили ролети, щойно активісти розгорнули свою акцію. Учасникам протесту вдалось зайти у будівлю через чорний вхід і добитись зустрічі з уповноваженим представником відомства.

"Ми все частіше зіштовхуємося з фактами рейдерства. Найпоширеніший спосіб класичного рейдерства – це зміна інформації про власника у єдиному державному реєстрі. Через те, що доступ або ключ до системи ЄДР отримала велика кількість реєстраторів, кожен з них має можливість на чиєсь злочинне "замовлення" внести будь-які зміни.

Уявіть собі – прокидаєтесь Ви зранку, а ваша квартира вже не ваша. Бо реєстратор-перевертень, користуючись службовим доступом до системи, вніс зміни вночі й тепер право власності набув якийсь донецький бізнесмен. Таким чином у системі ЄДР може бути спричинений хаос, а Україну можна перетворити на ДНР з неконтрольованим бандитським "віджимом" підприємств, майна, квартир та машин!", – зазначили організатори акції зі "Стоп корупції".

Активісти проекту у ході заходу оприлюднили чорний список державних реєстраторів та озвучили випадки захоплення майна та бізнесу через дії продажних чиновників.

"Громадськості вже відомо про кілька таких випадків. Державний реєстратор Олексій Шейк-Сейкін сидить у Києві та вважається працівником столичної філії комунального підприємства – Увага! – Мирнопільської сільської ради! Вас не дивує, навіщо сільській раді з Одещини відкривати у столиці філіали свого комунального підприємства?

Так ось, цей державний реєстратор торгує своїм доступом до ЄДР по повній програмі.

Шейк-Сейкін на основі Ухвали, якої не існує в природі, вніс зміни до ЄДР щодо власників та керівників ПСП "Троянівське". В результаті за ніч земельні паї сільгосппідприємства раптом опинились у власності мешканця Донецької області.

На підставі проведеної реєстраційної дії  з 26 вересня 2017 року єдиним учасником ПСП "Троянівське", якому належить частка в розмірі 100 %  в статутному капіталі підприємства, став ПЕТРОВСЬКИЙ МАКСИМ ІВАНОВИЧ – мешканець Куйбишевського району Донецька.

Що це? РЕЙДЕРСТВО І СЕПАРАТИЗМ ОДНОЧАСНО???

Також, 26 вересня 2017 року згаданим вище працівником філії комунального підприємства Мирнопільської сільської ради "Результат" у м. Києві були проведені реєстраційні дії по внесенню змін до відомостей про юридичну особу, що не пов'язані зі змінами в установчих документах, відповідно до яких було змінено керівника підприємства.

На ранок співробітники підприємства зі здивуванням зрозуміли, що вони позбавлені доступу до документів ПСП, а пайовики позбавлені своїх паїв на користь невідомого "донецького".

Та це не єдиний випадок раптової зміни власників підприємства.

Ще одне підприємство – ПАТ СГП "Шубківське" – з легкої руки Шейк-Сейкіна несподівано "позбавляється" усіх акціонерів. Тут реєстратор-рейдер зробив майже неможливе – зайшов в систему і повикидав усіх власників акцій приватного акціонерного товариства одночасно. І однією реєстраційною дією вводить навіть не акціонера, а нового одноосібного засновника! В результаті всі права власності на підприємство отримує новий "засновник"!", – додали стопокорівці.

Нагадаємо, на Житомирщині  за ніч без відома законних власників у приватного сільгосппідприємства "Троянівське" у селі Великі Низгірці Бердичівського району області у електронному реєстрі змінили засновника та керівника, а на поля компанії озброєні особи завезли комбайни. Про таку схему рейдерського захоплення стало відомо активістам "Стоп корупції".

"Ми виїхали на місце та від представників компанії дізнались усі деталі. Напередодні вранці бухгалтери фірми не змогли зайти у електронну програму нібито через зміну інформації про власників. Пізніше з'ясувалось, що за ніч у електронному реєстрі змінили дані про засновника та директора. Дивним чином, засновником сільгосппідприємства став житель Донецька, про якого колективу фірми нічого не відомо. Коли ми виїхали на поля компанії, побачили там озброєних осіб, які завезли на територію свою техніку.

Поліція, яку викликали на місце, зволікала і не намагалась з'ясувати обставини конфлікту. На адресу директора "Троянівського", за словами працівників фірми, почали надходити погрози фізичної розправи і почалось стеження. За інформацією колективу "Троянівського", за рейдерським захопленням стоїть скандально відомий у регіоні агромагнат Дмитро Колесник, який був головний бенефіціаром агрохолдингу ПАТ "ТАКО", – розповіли журналісти "СтопКору" з місця подій.

Представники "Троянівського" уже звернулись із заявами до компетентних органів та чекають на реакцію правоохоронців.

 

Інші новини

Коментарі