У Марганці активісти розкрили корупційну схему чиновників з міської ради

Активісти Марганецького осередку "СтопКор" виявили інформацію стосовно державних закупівель через PROZORRO і дізнались, що Дніпропетровська область лідирує в Україні по державних закупівлях через PROZORRO.

В зв'язку з цим активісти вирішили перевірити, на скільки ж усе прозоро в місті й області, де замовниками є управління капітального будівництва, архітектури, житлово-комунального господарства та комунального майна Марганецької міської Ради, департамент житлово-комунального господарства та будівництва Дніпропетровської облдержадміністрації.

"Сьогодні ми розкриємо корупційну схему Марганецької міської ради, в якій задіяні міський голова Жадько О.А., підприємець з міста Нікополь Соколенко і депутат Марганецької міської ради та голова комісії з питань планування соціально-економічного розвитку, бюджету, фінансів та регуляторної політики Швець А.С.

Соколенко товаришує з очільницею Марганця Жадько О.А. Пані Жадько цього і не заперечує (це видно з відео останньої сесії)," – повідомляють марганецькі активісти.

В кінці 2014 підприємець Соколенко зробив ремонт в будівлі школи №10 (де на той час директором була пані Жадько), після закінчення ремонту посадові особи в управлінні освіти почали у нього вимагати документи, але він хутко зник, бо намагався "підсунути" документи про виконання робіт за явно завищеною вартістю. За декілька років Соколенко створив нові фірми та ліквідував фірму БЕСТ, дуже відому Марганчанам.

0_15b120_d4601eb2_orig-width1448-height2048-border0-title14672706_763240420445441_1281585800_o-alt14672706_763240420445441_1281585800_o

Як тільки пані Жадько обрали міським головою, одразу з'явився й Соколенко. А пані Жадько, уже маючи владу над бюджетними коштами, через рішення Марганецької міської ради, яке вона лобіювала за допомогою голови бюджетної комісії Швеця А.С., виділила більше ніж 272 тис.грн. на ремонт все того ж обладнання в школі №10, яке вже було фактично оновлене у 2014 році, зазначають активісти.

"Ми звернули увагу на три конкурси, в яких фігурують фірми ТОВ ІнвестБудМонтажПроект та ТОВ "Атлант-Нікополь". В цих двох фірмах в засновниках є все той же пан Соколенко.

Одна із фірм Соколенка ТОВ ІнвестБудМонтажПроект у всіх конкурсах ставить найнижчу ціну, яка згідно з його наданням є дуже вигідною для підприємця. Потім усі фірми окрім вказаної вище починають торги і торгуються до того часу, доки ТОВ "Атлант-Нікополь", друга фірма Соколенка, не буде на другому місті. І тут, коли стає зрозумілим, що ТОВ "Атлант-Нікополь" на другому місті, то підприємець особисто пише відмову від перемоги ТОВ ІнвестБудМонтажПроект, нібито йому вже не вигідно бути переможцем. Перше місце знову займає фірма ТОВ "Атлант-Нікополь" Соколенка, проте значно дорожче і потім з цією фірмою підписують договір.

Різниця між першою і другою пропозицією уже становить майже 50%. Усі схеми контролює голова бюджетної комісії пан Швець А.С.," – повідомляють в марганецькому осередку "Стоп корупції".

Зважаючи на вищевикладені факти, активісти звертаються до компетентних органів з проханням перевірити тендери на наявність корупційних схем.

Коментарі