У Латвії заборонять навчання російською мовою у вишах і коледжах

Президент Латвії Раймондс Вейоніс схвалив поправки до закону про вищі навчальні заклади, які передбачають заборону навчання російською мовою у приватних коледжах і вишах. 

Про це повідомляє Depo.ua із посиланням на Delfi.

Зазначається, що президент проігнорував прохання опозиційної фракції "Згода", керівників низки ВНЗ і недержавних організацій щодо відкладання цих змін.

До цього дія закону поширювалася лише на державні навчальні заклади, але влада вирішила, що аналогічні зміни необхідні й для приватних вишів і коледжів.

Нагадаємо, у червні Сейм Латвії схвалив в остаточному читанні поправки до закону про ВНЗ, які передбачають заборону на навчання російською мовою в приватних вишах і коледжах.

Зауважимо, що навчання у вишах, як і раніше, можна буде проводити однією з мов ЄС. У державних ВНЗ Латвії навчання мовами ЄС можливе лише в окремих випадках – для іноземних студентів і за програмами, передбаченими договорами про міжнародне співробітництво. При цьому іноземні студенти обов'язково вивчають латиську мову, якщо навчання триває довше шести місяців.

Коментарі