У Коцюбинському громада ініціює розпуск селищної ради

У селищі Коцюбинському через протистояння депутатського корпусу та сільського голови паралізована робота місцевої влади. Місцеві жителі б'ють на сполох та звернулися по допомогу до команди "Стоп корупції". Команда проекту вже досліджувала ситуацію у селищі в жовтні після місцевих виборів. За три місяці конфлікт лише загострився.

Команда проекту знову виїхала на місце, щоб з’ясувати суть конфлікту. Виявилося, що депутати ініціюють зміну регламенту роботи ради та запроваджують обмеження для місцевих жителів на відвідування сесій. Якщо раніше засідання депутатів проходили в місцевому будинку культури після 18.00 - на них приходили сотні селян. Тепер депутати хочуть засідати в робочий час – з 10.00 до 18.00, у приміщенні селищної ради, де ніде проштовхнутися. До того ж, за новою редакцією регламенту, вільні слухачі на засідання ради не потраплять без запису за 3 дні у секретаря.

«Усі пристрасті вирують навколо рекреаційного лісу. Це Біличанський ліс, що входить до складу Національного парку «Голосіївський». Загальна ділянка 4,5 гектара», - пояснила правозахисникам «Стоп корупції» сільський голова Ольга Матюшина.

Секретар Ради Юлія Главадська від коментарів щодо цієї ситуації відмовилася та сховалася від правозахисників у кабінеті керівника справами. Активісти залишили по собі наліпку «Стоп корупції» на дверях кабінету.

Правозахисна група поцікавилася ставленням жителів селища до нової редакції регламенту роботи Ради. Для цього вони з текстом нової редакції регламенту пройшли селом та показали людям, що пропонують новообрані депутати. Більшість місцевих навіть не чули про нововведення. Утім, людей бентежить обмеження їхнього права на вільну присутність на засіданнях селищної ради.

«Обмежень не має бути. Це неправильно. Той, хто прийшов і хоче знати більше, мусить мати вільний доступ», - обурюється місцевий житель Андрій.

«Обмеження на присутність на засіданнях ради – це наступ на конституційні права громадян», - коментує ситуацію правозахисник Ігор Бондарчук.

Голова селища Ольга Матюшина вже подала звернення до Верховної Ради про розпуск Коцюбинської селищної ради та проведення перевиборів.

1 2 3 4

Коментарі