У Києві та Харкові припинили діяльність веб-конвертцентру, через який фінансували терористів

У Києві та Харкові співробітники Служби безпеки України припинили діяльність веб-конвертцентру, через який перераховувались та переводилися у готівку гроші, що використовувались у тому числі й для фінансування терористичних організацій "ДНР/ЛНР".

Про це інформує прес-центр СБУ.

Організатори "прокручували" гроші клієнтів через спеціально створені веб-сервіси та ресурси кількох небанківських платіжних систем. Співробітники спецслужби встановили, що серед клієнтів нелегального бізнесу були структури з тимчасово окупованих терористами територій. Готівку, частина якої йшла на фінансування незаконних збройних формувань, ввозили до т.зв. "ДНР/ЛНР" через територію Росії.

Під час обшуків в офісах зловмисників у Києві та Харкові правоохоронці вилучили більш ніж двадцять мільйонів гривень, майже двісті тисяч доларів США та понад 120 тисяч євро. Співробітники СБ України також виявили "чорну бухгалтерію", комп'ютерну техніку, мобільні гаджети, банківські картки, реквізити доступу до веб-сервісів, які підтверджують здійснення нелегальних фінансових оборудок.

Відкрито кримінальне провадженню за ч. 1 ст. 258-3 Кримінального кодексу України.

Тривають оперативно-слідчі дії.

Коментарі