У Києві піщані нелегали на Видубичах за рік підняли з дна Дніпра 300 мільйонів гривень

На точці з незаконного видобутку піску у Голосіївському районі Києва за рік намили 2-3 млн куб м, що складає 200-300 млн грн необлікованого "чорного налу". Про це свідчать дані ГО "Демократичний контроль".

Представники організації добиваються закриття нелегальної точки та арешту спецтехніки. За словами голови громадської організації Олександра Скорохода, за місцем видобутку стоять впливові особи від колишніх помічників нардепів до членів угрупування, яке причетне до видобутку бурштину.

"Точка працює на березі Дніпра. За нашими підрахунками, за добу ділки намивають близько 10 тис м куб піску. Доставлять пісок з місця видобутку баржами й тут же реалізовують за готівковий розрахунок. Суми заробітку браконьєрів коливаються від 200 до 300 мільйонів гривень на рік. З цих коштів ділки не сплачують жодних податків, гроші йдуть до кишень бізнесменів. Серед клієнтів підприємців – відомі будівельні компанії. Так, під час нашої акції протесту з вимогою зупинити незаконний бізнес, під завантаження приїздили кілька вантажівок і одразу розвертались. На наші вимоги показати дозвільні документи на видобуток та реалізацію піску, підприємці відмовились.

За нашою інформацією, за цією точкою стоїть ТОВ "Мостобуд", яке змінило назву з ПП "Київмостстрой" та не змінило принципів роботи. Ця компанія стала скандально відомою через незаконний видобуток бурштину на Рівненщині. За моїми даними, підприємство має величезні суми боргових зобов’язань та перебуває на стадії ліквідації. Однак це не заважає ділкам без жодних дозволів видобувати та збувати пісок. За словами слідчих поліції, які приїхали за нашим викликом, представники товариства мають лише договір на оренду земельної ділянки по вулиці Промисловій.

На береговій лінії проклали трубу з земснаряда до берега по вул. Промислова, з кадастровим номером 8000000000:90:116:0053, розміром 16,79 га, яка, відповідно до інформації з Державного земельного кадастру, є комунальною власністю та на праві оренди з 2015 р. належить ПАТ "Мостобуд" на праві оренди з 2015 р. Обсяги реалізації: близько 5 – 6 тис. м. куб. на добу.", – розповів голова ГО "Демократичний контроль" Олександр Скороход.

 

Коментарі