У Китаї звернули увагу на зменшення народжуваності

Народжуваність в Китаї почала падати після рекордних показників за два десятиліття

Кількість дітей, що народилися в Китаї у 2018 році, впала на 2,5 мільйона в порівнянні з 2017 роком, підрахували вчені.

Економіст Су Цзянь з Пекінського університету і фахівець з народжуваності І Фусянь з університету Вісконсина в Медісоні (США) дійшли до такого висновку після вивчення статистики Державного комітету у справах охорони здоров'я і планового дітонародження КНР та інших загальнодоступних даних.

Вчені підрахували, що кількість дітей, які народилися в Китаї, впала на 2,5 мільйона в порівнянні з 2017 роком. Очікувалося, що цей показник виросте на 790 тисяч.

У Китаї скорочення населення зафіксовано вперше за 70 років. На думку І Фусянь, ця тенденція може виявитися незворотною. Він пов'язує падаючу народжуваність зі зменшенням кількості жінок дітородного віку і небажанням заводити дітей через значні витрати на освіту, житло та медичну допомогу.

Офіційні дані про зміну чисельності населення Китаю поки не опубліковані. Національне бюро статистики КНР планує оприлюднити їх до кінця січня. За оцінкою цієї організації, у 2017 році в Китаї жили 1,39 мільярда чоловік.

У 1979 році влада Китаю розгорнула кампанію з регулювання народжуваності, що отримала назву "Одна сім'я - одна дитина". У 2016 році обмеження на кількість дітей частково зняли, проте зростання народжуваності не виправдало очікувань.

У перший же рік після зняття обмежень кількість новонароджених досягла 18 млн 460 тис., що стало найвищим показником з 2000 року.

Коментарі