Генеральна прокуратура України активізувала резонансні кримінальні провадження, розпочаті за матеріалами розслідувань "Стоп корупції".

Про це юристів проекту поінформували представники відомства.

"Слідчі дії з окремих кримінальних проваджень визнані незадовільними та неповними, слідчі були притягнуті до відповідальності, а прокуратурою надані письмові вказівки по активізації слідства", - зазначають юристи проекту.

Про всі нюанси перевірок ГПУ поінформувала правників проекту в офіційній відповіді на клопотання провести перевірку стану найбільш резонансних кримінальних проваджень, зареєстрованих протягом 2015-2016 років за результатами журналістських розслідувань "Стоп корупції", а також звернень та повідомлень про злочин, уточнюють юристи.

"Причиною запиту "Стоп корупції" на цю перевірку стала "оперативна інформація", що низка проваджень штучно затягується, а окремі з них, взагалі "зливаються" на користь правопорушників", - додають юристи проекту.

Серед гучних справ, про хід яких уточнили в ГПУ - напад на журналістів у Княжичах та Марганці.

"Вказані кримінальні провадження були витребувані зі слідчих підрозділів поліції та заслухані на оперативних нарадах за участі керівництва прокуратури Київської і Рівненської областей та Києва", - додають юристи.

Усі матеріали, здобуті в процесі розслідувань журналістів "СтопКору", аналізувались юридичною службою проекту, доповнювались підтверджуючими документами. Фактам надавалась юридична оцінка, після чого, окремі з них, у яких вбачались ознаки кримінально-караних діянь, скеровувались до прокуратури Київської області.

Усього з початку запуску проекту в 2015 році у відповідні компетентні органи було направлено більше 50 мотивованих звернень та повідомлень про злочин, зазначили у юридичній службі проекту.

Коментарі