У “ДНР” зігнали людей для святкування ювілею Донецько-Криворізької республіки

Донецькі окупанти влаштували мітинг у центрі міста. Так, керівники «ДНР» вирішили відсвяткувати сторіччя від дня проголошення Донецько-Криворізької республіки. Влаштувати свято «запросили» близько тисячі жителів міста. 

Новину повідомляють контрольовані російські медіа. Передає «Преса України».

Сьогодні, 12 лютого, в окупованому Донецьку проходить мітинг з нагоди 100-річчя від дня проголошення створеної більшовиками Донецько-Криворізької радянської республіки. Стало відомо, що на дійство у центрі міста, а саме біля пам’ятника Федору Сергєєву, зігнали молодь. Останнім вручили прапори «ДНР» для створення патріотичної атмосфери.

За попередніми даними, на мітинг прибуло близько 1000 людей. ЗМІ «ДНР» назвали присутніх «активістами громадянського руху ДНР». Крім того, військовослужбовці, курсанти та інші жителі також прибули в якості масовки. До події також долучився ватажок «республіки» Олександр Захарченко,  спікер «Народної ради ДНР» Денис Пушилін та «заступник голови уряду республіки» Олександр Тимофєєв.

Російські ЗМІ також відзначають, що у цей день у Донецьку пройдуть й інші заходи. Зокрема, круглі столи, відкриття експозицій, гасіння марки та святковий концерт.

Довідка: Донецько-Криворізька радянська республіка (ДКР) була проголошена 30 січня (12 лютого) 1918 року. Подія відбулась на IV обласному з'їзді Ради робітничих депутатів Донецького і Криворізького басейнів в Харкові. Федір Сергєєв, якого більше знають як «товариш Артем», очолив ДКР. До слова, він був близьким другом революціонерів Сергія Кірова та Йосипа Сталіна. Проіснувала ДКР близько місяця.

Коментарі