У Чернівецькій області розпочалась розправа над активістами “СтопКору”

Синці, перебиті кістки і розбиті обличчя – у Чернівецькій області розпочалась систематична розправа над активістами "СтопКору".

7-го березня п’ятеро бандитів напали на Валерія Аіріні. Прямо на порозі його будинку.

- Та людина, яка підійшла з ключем… ще нанесла мені два удара по голові - слід ще залишився (показує). І така фраза прозвучала “Тобі привіт від Ігоря Васильовича”.
- А хто такий Ігор Васильович?
- Ну я тільки одного Ігоря Васильовича знаю. Інших не знаю. Це зампрокурора області, проти якого ми порушили цілий ряд кримінальних проваджень.

А вже через два дні жорстоко відлупцювали колегу Валерія – Миколу Петіченка.

"Двоє людей, одягнуті в чорну форму, з молотками накинулися на мене. Почали бити по голові. Потім, коли я впав і почав відбиватися, то били по руках і ногах. Завдали численних поранень", – повідомив потерпілий.

Ворогів в чернівецьких активістів багато. За кілька років вони запобігли контрабанді приблизно на 30 мільйонів гривень. Але хто саме може стояти за нападом – активісти здогадуються. Два місяці тому Миколі зламали електронну скриньку і телефони. З пошти видалити документи та фото, які компрометувати першого заступника прокурора області Мустецу.

Виявлені матеріали про митницю та прокуратуру активісти планували оприлюднити на прес-конференції... якраз – у день нападу на Миколу.

"Напередодні прес-конференції, яку збирали місцеві активісти, спеціально робляться всі можливі способи, щоби залякати, а також фізично знищити даних активістів. Тому що вони повідомлять корупційні зв’язки між керівництвом обласної прокуратури та митницею", – вважає Ігор Бондарчук, керівник правозахисного відділу ГО "Стоп корупції".

У момент, коли цей матеріал готувався до ефіру, нам повідомили, що за одним із постраждалих колег стежать. Невідомий спостерігав за активістом зі своєї автівки. Завбачивши, що Аіріні помітив його, чоловік ліг на крісло авто. Активіст викликав на місце поліцію та слідчо-оперативну групу. Переслідувача затримали, при собі у нього виявили травматичну зброю без документів. А через кілька годин у дворі затримали ще двох озброєних чоловіків, третьому злочинцю вдалося втекти.

Проте наші активісти досі у небезпеці. Власне розслідування "СтопКору" дивіться у сюжеті

Коментарі