У Броварській прокуратурі взялися за копачів-нелегалів з піщаної точки у Погребах

Поблизу села Погреби на Київщині видобуток піску триває повним ходом. Місцева влада запевняє – у копачів є всі дозвільні документи. 

Але так не вважають в Броварській прокуратурі. Там повідомили, що знайшли вже кілька порушень, інформують "Подробности". В установі стверджують: будуть домагатися скасування договору оренди, адже прибережну зону, призначену для сільськогосподарського використання, нелегали експлуатують не за призначенням.

Минулого разу, коли активісти були на цій точці намиву, висота піщаної карти була приблизно значно нижчою. Через 4 місяці гора виросла на 5 метрів.

Для більш інтенсивної роботи сюди пригнали другий земснаряд – вже більшої потужності. Тепер, пояснює охоронець точки, у підприємства нібито є всі дозвільні документи на видобуток піску.

Антикорупційні активісти заявляють, роботи з намиву піску поблизу села Погреби, раніше контролювалися діамантовими прокурорами. Зараз скандальну точку пов'язують з псевдоактивістом Михайлом Бурдою та ТОВ "СОБІ", яке має сумнівну репутацію у галузі видобутку копалин.

Громадські активісти демонструють копії понад сотні заяв за фактами незаконного видобутку, відправлених за півроку в різні контролюючі органи.

"Якщо говорити про Київ та область, все ж таки вдалось закрити ряд нелегальних точок видобутку піщаної суміші, проте ще залишились ті, які попри норми законодавства продовжують вести незаконну діяльність", – зазначає правозахисник ГО "Стоп корупції" Ігор Бондарчук.

Активісти зауважують: наразі на території Київщини продовжує діяти понад 50 точок нелегального видобутку піску.

Коментарі