У Білорусі шоковані введенням прикордонної зони з РФ

2 лютого в Білорусії заявили, що Росія прийняла рішення про введення між країнами прикордонної зони без попередження. Таким чином Путін вже вдруге проігнорував російсько-білоруські домовленості.

Про це розповіла начальник відділу прес-служби МЗС Білорусі Марія Ваньшина.

Повідомляється, що російська сторона проігнорувала необхідність сповіщення Білорусії щодо прийняття такого роду рішень. Ваньшина заявила, що наразі не треба драматизувати з цього приводу – документи детально вивчаються.

"На даному етапі хотілося б виділити два важливих аспекти. По-перше, всупереч всім чинним домовленостям, що регулює охорону державних кордонів двох країн і порядок їх перетину, російська сторона прийняла рішення про встановлення прикордонної зони на кордоні з Білоруссю без попереднього повідомлення", – йдеться в повідомленні.

Вона відзначила, що це вже не перший такий випадок – подібний інцидент трапився ще на початку минулого року, коли Путін фактично почав вводити обмеження на в'їзд громадян третіх країн через кордон Білорусі та Росії, що викликає справедливі запитання.

"По-друге, у багатьох складається враження, що ці дії ведуть до відновлення повноцінного контролю на білорусько-російському кордоні, скасованого понад двадцять років тому. А це йде всупереч з цілою низкою наявних домовленостей, які передбачають базовий принцип відкритості кордонів між Республікою Білорусь і РФ. Хотілося б особливо підкреслити, що в цьому випадку ініціатива виходить не від білоруської сторони", – наголосила Ваньшина.

Слід відзначити, що ФСБ РФ до 7 лютого повинна встановити прикордонну зону на кордоні з Білоруссю. Відповідні розпорядження вже затвердив директор російської Федеральної служби безпеки Олександр Бортніков.

Нагадаємо, з 1 лютого, згідно з постановою Міністерства антимонопольного регулювання та торгівлі Білорусі, тариф на транзит російської нафти через територію країни зростає.

Коментарі