У Білорусі назвали видворення Україною білоруського дипломата “недружнім” кроком

Відносини України стали напруженими зі ще однією сусідньою країною. Білорусь, яка напередодні затримала двох українців та видворила посла, не оцінила дзеркальну відповідь України.

Новину передає "Преса України".

Заступник начальника управління інформації МЗС Білорусі Андрій Шупляк заявив, що видворення Києвом білоруського дипломата – це недружній крок. За його словами, підстав для цього не було.

"Розцінюємо рішення української сторони щодо висилки дипломата посольства Білорусі в Україні як абсолютно безпідставне. Висловлюємо співчуття у зв'язку недружнім кроком Києва", – зазначив він.

Про те, як далі складатимуться білорусько-українські відносини, Шупляк не розповів. Нагадаємо, нещодавно КДБ Білорусі затримав двох українських громадян, журналіста Павла Шаройка та директора українського заводу Андрія Скибу. Першому інкримінують шпигунство, другому – дачу хабара. Крім того, після цього Білорусь видворила українського посла.

Прес-секретар МЗС України Мар'яна Беца заявила, що керуючись принципом взаємності, Україна вислала першого секретаря посольства Білорусі в Україні.

"Ця ситуація пов'язана зі справою Павла Шаройка", – зауважила вона.

Нагадаємо також, у серпні 2017 року у Білорусі був викрадений громадянин України Павло Гриб. Звідти його відправили у російське СІЗО. У МЗС України заявили, що Білорусь не відповідає на запити української сторони щодо цього питання.

Коментарі