Тривожний сигнал: ЗСУ готуються до загострень на південних територіях України

Цього четверга глава Генштабу ЗСУ повідомив про те, що на півдні України були відпрацьовані відповідні військові маневри на випадок загострення ситуації. Він не давав ніяких додаткових коментарів. Це викликало багато питань, хоча окремі коментатори здогадалися, що армія України готується захищати південні території України.

Сьогодні, 25 жовтня, глава Генерального штабу ЗСУ Юрій Муженко повідомив про те, що українські військові відпрацювали сценарій військових конфліктів на півдні України. Про це Муженко розповів на своїй сторінці в "Фейсбуці".

"Працюючи з військовими на півдні України, ми зуміли опрацювати всі питання моделювання сценаріїв і взаємодії, якщо тут буде загострення ситуації", – повідомив Муженко. Однак чомусь він відмовився давати будь-які подробиці цих військових маневрів.

Користувачі Інтернету почали висувати свої теорії. Один з коментаторів, однак, написав, що "той, хто в темі, зрозуміє", натякнувши, мабуть, на те, що зіткнення з потенційним агресором не уникнути. Хоча з боку офіційної влади або експертів коментарів теж не було. У багатьох виникло питання: "До чого така обережність на півдні України?".

З одного боку, це може бути пов'язано з недавньою хімічною атакою в Криму, через яку деякі жителі Криму втекли на територію України. Цілком можливий той факт, що ЗСУ запідозрили про в'їзд на територію України можливих провокаторів або навіть військових під прикриттям.

З іншого ж боку, потрібно відзначити, що Росія стягує до Криму своє озброєння. Причина офіційно не розкривається владою, однак є можливість того, що вона готується до нападу на Україну. Таким чином ЗСУ готують можливі сценарії, може бути, за однією з цих причин. Хоча, як зазначалося вище, офіційної причини влада України не називає.

Коментарі