Третина українців вважає політичну обстановку в країні критичною

Фонд "Демократичні ініціативи" імені Ілька Кучеріва та соціологічна служба Центру Разумкова провели опитування серед українців на тему політики. Їх попросили оцінити ситуацію в країні. Переважна більшість респондентів вважають, що вона складна.

Новину повідомляє "Преса України".

"Переважна більшість українців – 60% – вважає поточну політичну ситуацію в Україні напруженою, ще 30% – критичною. Лише 6% назвали її спокійною, а тих, хто охарактеризував її як благополучну, менш як 1%", – зазначається в результатах опитування.

При цьому відносна більшість українців (48%) підтримує проведення позачергових парламентських виборів, а несхвально оцінюють таку можливість близько 35% громадян.

"Найбільше підтримують ідею дострокових виборів на Сході (61%), дещо менше – у Центрі (48%) і на Півдні (43%), найменше – на Заході (36%). При цьому 65% зголосилися взяти участь у позачергових виборах, якщо вони відбудуться найближчим часом, а 23% не пішли б на голосування", – також зазначається у повідомленні.

При тому у грудні минулого року таких було 63,5% і 20%, відповідно. Потенційна явка на парламентських виборах приблизно однакова в усіх регіонах, окрім Півдня, де вона помітно нижча і складає 43%.

Зазначимо, що опитування проводилося в усіх регіонах України за винятком Криму та окупованих територій Донецької й Луганської областей 9 по 13 червня 2017 року. Було опитано 2 тис. 18 респондентів від 18 років, теоретична похибка вибірки не перевищує 2,3%.

Нагадаємо, вибори на Донбасі – неприйнятна справа в умовах, коли там панують сепаратисти. Так вважає 43% опитаних українців. Крім того, їх запитували й про інші політичні аспекти, що стосуються майбутнього регіону.

Інші новини

Коментарі