Тремтіть, корупціонери! – Активісти “СтопКору” пройшли курс з професійної журналістики (ФОТО, ВІДЕО)

У ці вихідні в Києві за підтримки посольства Сполучених Штатів Америки в Україні відбувся триденний тренінг для громадянських журналістів у рамках проекту “Професіоналізація громадянської розслідувальної журналістики”.

В ньому взяли участь 30 осередків «СтопКору» з 17 різних регіонів України.

Перед активістами виступили медіатренери, професійні журналісти-розслідувачі, представники Інституту журналістики, керівник правозахисного блоку «Стоп Корупції», а також координатор проекту Роман Бочкала.

«Мета цього тренінгу - дати розуміння ефективної роботи з журналістськими інструментами, не будучи журналістом. Наша професія стає все більш гібридною й інформаційний рух розширюється за допомогою людей, які хоч і не є журналістами, але є медіа-носіями. Вони набувають впливовості через те, що коли в судах та поліції люди не можуть знайти справедливості - вони звертаються за допомогою до громадських організацій», - зазначив Роман Бочкала у своїй промові.

Також учасники заходу провели ряд дискусій щодо методів організації та збільшення ефективності їхньої роботи. Представники кожного регіону висловили думку та пропозиції рішень актуальних питань і проблем. Поговорили й про вдалі результати попередніх журналістських розслідувань.

«Ми працюємо з відкритими джерелами інформації, також вже неодноразово виходили сюжети наших розслідувань на 5 каналі в програмі «Стоп Корупції», - розповів голова Святогірського підрозділу Володимир Рибалкін.

Більшість з учасників не має професійної журналістської освіти, але після тренінгу зможе власноруч писати невеличкі матеріали, вести розслідування та навіть спробує стати блогерами.

Як проходили тренінги – дивіться у репортажі:

Коментарі