Тетяна Котюжинська: “У випадку з побиттям журналіста проекту “Стоп корупції” усе очевидно – є відео, є свідки”

Тетяна Котюжинська: "У випадку з побиттям журналіста проекту "Стоп корупції" усе очевидно - є відео, є свідки.

Головне, щоб МВС належним чином розслідувало, а прокуратура передала справу до суду".

В історії з перешкоджанням професійній діяльності журналістки Лілії Ткачук під час зйомок у Княжичах факти кажуть самі за себе, - зазначає медіа-юрист Тетяна Котюжинська. За словами експерта, у цій справі є відео докази, є покази свідків.

Нині за цим ганебним фактом відкрито кримінальне провадження за статтею 171 Кримінального Кодексу України.

Наразі головне, щоб правоохоронці належно розслідували цю справу, а після - прокуратура передала її до суду, який спроможеться ухвалити справедливе рішення і покарати нападника.

З досвіду Тетяни Котюжинської, в Україні склалася практика безкарності. На словах у МВС та Генпрокуратурі запевняють, що справи журналістів на особливому контролі у правоохоронців. На ділі їх відкладають, а потім тихцем, без відома постраждалих, закривають. Утім, попри таку плачевну ситуацію з розкриттям злочинів проти журналістів медіа-спільнота не здається і сподівається домогтися справедливих вироків для нападників.

На захисті журналістів законодавча база, окрім 171 статті, законодавчо підсилили ще низку статей Кримінального Кодексу. За якими злочини проти журналістів прирівняно до злочинів проти правоохоронців.

Проте статистика красномовна. За останніми даними зі звітів правоохоронців, на сьогодні фігурує 495 справ про перешкоджання професійній діяльності журналістів, з них лише 3-4 передали до суду.

Тож 23 листопада у день боротьби з безкарністю медійна спільнота чекає на розлогий звіт про перебіг розслідування цих справ.

Інші новини

Коментарі