Техніку піщаних нелегалів з Погребів на Київщині, яких викрив “СтопКор”, досі не арештували через брак документів

Клопотання про арешт техніки піщаних нелегалів із селища Погреби на Київщині, яке було подано 22.08.17 до суду, повернули на доопрацювання.

Причина у тому, що прокурор не долучив документи про власників техніки до клопотання, оскільки папери не були надані самими власниками.

Про це активістів "Стоп корупції" повідомила заступниця керівника Броварської прокуратури Марія Шайтанова.

"Сьогодні клопотання буде доопрацьоване та повторно подане до суду!", – повідомили активісти "Стоп корупції" про результати відвідин прокуратури.

Нагадаємо, раніше юристи "Стоп корупції" звернулися до керівника прокуратури Київської області Дмитра Чібісова через незаконний видобуток піску у селищі Погреби Обухівського району Київської області. Нелегальну діяльність ТОВ "Собі" на березі Десни активісти проекту зафіксували напередодні. Усі факти порушень законодавства України юристи "Стоп корупції" виклали у зверненні, яке вже передали та зареєстрували у прокуратурі області. Окрім того, з цього приводу представники проекту звернулись до водної поліції та до керівництва Броварського ГУ НП у Київській області.

"У селищі Погреби Броварського району Київської області на р. Десна службовими особами ТОВ "Собі" організовано та здійснюється незаконний видобуток корисних копалин (піску) шляхом гідронамиву. Спецдозволу Державної служби геології та надр України на видобуток піску на даній ділянці акваторії р. Десни у ТОВ "Собі"немає, про що свідчить офіційна інтерактивна карта спецдозволів "Геоінформ" (додаток №1). Ділянка річки Десна, на яку є спецдозвіл № 04788 на видобуток піску, знаходиться на 1 км північніше по річищу та належить ТОВ "Надра Ресурс", – зазначають юристи.

Видобутий пісок в порушення земельного та водного законодавства України намивається та складується на береговій смузі (додаток №2) на земельні ділянки з кадастровими номерами (додаток №3):

  • 3221286400:02:002:0002, розміром 1 га, яка, відповідно до інформації з Державного земельного кадастру, належить на праві власності приватній особі Федорчук Наталії Анатоліївні з цільовим призначенням : "для ведення особистого підсобного господарства, садівництва, городництва, сінокосіння і випасання худоби".
  • 3221286400:02:002:0040, розміром 2 га, яка, відповідно до інформації з Державного земельного кадастру, належить на праві власності приватній особі з цільовим призначенням: "для ведення особистого підсобного господарства, садівництва, городництва, сінокосіння і випасання худоби".

"В земельному кадастрі на використання даної земельної ділянки накладені обмеження у використанні, оскільки вона знаходиться у водоохоронній зоні р. Десна (додаток № 3).

Діяльність з видобутку піску, його складуванню на березі та реалізацію здійснює: ТОВ "Собі". Техніка (земснаряд, бульдозери, навантажувачі) також належать ТОВ "Собі". Незаконне складування піску здійснюється з 2016 року по даний час в обсягах близько 1-3 тис. м. куб. на добу. Реалізація видобутого піску здійснюється цілодобово, обсяги залежать від потреби постачальників, у весняний та літній період року з відкритого майданчика. Всього на даний момент на вказаній земельній ділянці складовано близько 100 тис. тонн (на 10 млн грн).

Щоденно незаконно видобутий пісок продається за готівку. За розрахунками фахівців, в рік видобувається понад 0,5 млн м куб. піску. Вартість тонни піску складає 50-150 грн/т. Таким чином, щорічно незаконно видобувається та реалізується піску на 50-75 млн грн, з яких не сплачується жодних платежів ні до держаного ні до місцевих бюджетів, що становить прямі збитки державі.

Будь-яка дозвільна документація у ТОВ "Собі" на видобуток та реалізацію надр (піску) відсутня. Відповідно до даних з публічної карти "Геоінформ", відсутні спеціальні дозволи на розробку родовища та на видобуток надр(будівельних корисних копалин, зокрема, піску) Державної служби геології та надр України (додаток №1).

Крім того, особи, що видобувають пісок на вказаній території, не мають у власності або у користуванні земельних ділянок на цій території з необхідним цільовим призначенням "видобуток піску" або "розчищення водойм" і т.п. Також відсутнє Рішення органу місцевого самоврядування  щодо погодження на видобування піску. Не ведеться обов’язкова геологічна та маркшейдерська документація, де зазначається видобуток піску і як наслідок не проводиться сплата за користування надрами", – додають юристи "Стоп корупції".

Зокрема, слід зазначити, що товариством не ведеться обов’язкова геологічна та маркшейдерська документація, де зазначається видобуток піску і як наслідок не проводиться сплата за користування надрами.​

Крім того, викладена діяльність "Собі" по намиву піску призводить до завдання істотної та непоправної шкоди екології: знищується флора та фауна водоохоронної зони, знищений верхній родючий шар ґрунту, зелені насадження тощо.

"Враховуючи вищевикладене, дії службових осіб ТОВ "Собі" по незаконному намиву та складуванню піску на земельній ділянці водного фонду в с. Погреби становлять склад злочину, передбаченого ст. 239-2 "незаконне заволодіння землями водного фонду в особливо великих розмірах", ст. 240 "порушення правил охорони або використання надр", ст. 356 "самоправство", ч. 5 ст. 191 "привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем"(в особливо великих розмірах) КК України", – резюмують правники.

 

Коментарі