Таємниці криворізьких рудників: хто прибрав до рук техніку журналістів “СтопКору”

Маленький безпілотник, який здійснив сотні злетів, першим бачив елітні маєтки чиновників та неймовірні краєвиди України, більше літати не може. Його вкрали працівники підприємства "Суха Балка" і незаконно утримують у себе вже 5-ий день. 

"Суха Балка" – одна з провідних компаній України у гірничодобувній галузі, що спеціалізується на видобутку залізної руди підземним способом. До її складу входять шахти "Ювілейна" та імені Фрунзе.

У 2016 році у підприємства закінчився спецдозвіл Державної служби геології та надр на видобування корисних копалин. Але підприємство, фактично, продовжувало працювати.

У серпні цього року голова Держгеонадр Олег Кирилюк видав указ, яким забороняється будь-яка робота підприємства. 

Аби у всьому розібратися, ми надіслали запит підприємству "Суха Балка" з проханням роз'яснити, чи вдалося станом на сьогодні урегулювати конфлікт, чи отримало підприємство спецдозволи та попрохали екскурсію на шахтах. 

Вже коли наша знімальна група перебувала в Кривому Розі, в отриманні будь-якої інформації прес-секретар відомства Роман Мажара нам відмовив. 

Тоді ми навідалися безпосередньо до центрального офісу підприємства. 

Людина, яка фактично, кидалася на камеру, це Олександр Шевцов, Начальник служби безпеки підприємства. Запам'ятайте це обличчя, ви його ще побачите. Після тривалих перемовин до генерального директора нас так і не пропустили, а буквально, виставили за двері підприємства. 

Тоді наша знімальна група вирушила на зйомки міста з висоти пташиного польоту.  Під час зйомок наш квадрокоптер здійснив аварійну посадку. Першими його знайшли охоронці підприємства. 

Віддати квадрокоптер нам відмовилися, сказали, обов'язково потрібно поставити до відома керівництво.  Нас запросили на КП підприємства. Там ми прочекали приблизно півтори години керівництво, але ніхто не приїхав. Тоді ми викликали поліцію. 

А тепер увага! З працівниками поліції одночасно приїхав і начальник служби безпеки підприємства. Який повідомив, що ніякої техніки у них немає. 

Тоді ми написали заяву в поліцію про крадіжку майна і перешкоджання законній діяльності журналіста. А вже через день ПрАт "Суха Балка" зробила офіційну письмову заяву, де нас звинувачували в тиску на підприємство. 

- Одним з елементів спланованої акції тиску ми вважаємо заяву представників телепрограми "СТОП корупціЯ" (виходить на 5-му каналі), – зазначили у письмовій заяві ПрАт "Суха Балка".

Також у листі йшлося про те, що підприємство готове віддати нам наше майно, якщо ми пред’явимо на нього будь-які документи. 

служба безопасности рудника готова вернуть его журналистам после предоставления документов, подтверждающих их право собственности на устройство (о приобретении или наличии на балансе работодателя). 

Голова прес-служби Роман Мажара призначив нам зустріч. Проте вже через 15 хвилин місце зустрічі змінили. 

Зрештою, місце зустрічі змінили й втретє. Зустрілися навпроти центрального офісу підприємства.  Розмова тривала понад годину. Нас запрошували зайти на територію підприємства для перемовин за круглим столом. Зайти ми не погодилися, адже працівники "Сухої Балки" написали уже дві заяви в поліцію про те, що знімальна група таємно проникла на їхнє підприємство.  

І на кінець, сканкопії документів про те, що квадрокоптер знаходиться на балансі нашого агентства, юристів "Сухої Балки" уже не влаштовували. 

Станом на  сьогодні "Суха Балка" продовжує  незаконно утримувати  наше майно, і чи вдасться  його повернути – питання виключно правоохоронців. Ну а ми, у свою чергу, готуємо ексклюзивне розслідування про те, чи законно працює підприємство та хто їм надав гірничий відвід на добування руди на території 469 га.

Всі деталі уже в наступному випуску нашої програми.

Інші новини

Коментарі