“Свята трійця” – як поліція, прокурори та судді віджимають бізнес на Житомирщині

19 вересня активісти Монастирищенського підрозділу ГО "Стоп корупції" разом із колегами зі Львівського та Новоград-Волинського підрозділів провели мирну акцію протесту під Вінницьким обласним апеляційним судом. Головне повідомлення акції – "Стоп свавіллю суддів".

Основною метою активістів стало привернення уваги громадськості та органів державної влади до можливих корупційних та інших злочинів, вчинених суддями Новоград-Волинського районного суду, Житомирського апеляційного суду, прокурорів Новоград-Волинської та Житомирської прокуратур, керівників та їхніх заступників РВ ГУНП Житомирської області та деяких суддів Вінницького апеляційного суду.

Передумовою до протесту стала ситуація, яка відбулась 2 роки назад з одним із активістів Богданом Лавренчуком. Він здійснював підприємницьку діяльність, однак до нього прийшли представники поліції й почали вимагати гроші за дозвіл на ведення бізнесу. У разі відмови погрожували кримінальною відповідальністю.

Коли чоловік сказав, що не платитиме й не порушуватиме закон, поліцейські написали заяву про злочин, яка потягнула за собою досудове кримінальне провадження й згодом справа була передана прокуратурою до суду. Наразі проти підприємця відкрито 3 досудові кримінальні провадження. Цікаво, що термін давності щодо притягнення до кримінальної відповідальності вже сплив, однак судові розгляди у справах все ще тривають.

Після акції протесту мало відбутись чергове засідання у Вінницькому апеляційному суді, до якого справу направив раніше Житомирський апеляційний суд, щоправда, прокурор не з'явився на засідання. Розгляд справи перенесли на місяць, навіть попри те, що головуючий суддя мав право цього не робити.

Активісти зазначили, що прокурор міг би принаймні зателефонувати та повідомити про факт та причину своєї відсутності, адже люди приїхали до Вінницького суду з різних міст України. Та схоже на те, що його це не надто хвилювало.

Правозахисники впевнені, що суд навмисне затягує справу. Саме тому вони написали заяву про діяльність організованої злочинної організації, до складу якої входять представники поліції, прокуратури та суддів різних судів.

Нагадаємо, раніше журналісти "Стоп Корупції" показали схему, за допомогою якою у Новограді-Волинському в людей віджимають бізнес. Читайте в матеріалі: "Як вкрасти чужі інвестиції: журналісти показали схему привласнення бізнесу ділками з Новограда-Волинського".

Коментарі