«До свиданья, наш ласковый Миша?» – активістові-рекетиру Михайлу Бурді загрожує строк від 3 до 7 років

Активіст-еколог чи кримінальний авторитет? Один із найпоказовіших моментів діяльності лідера ГО ««Бюро з питань захисту екології та здоров’я»: у липні минулого року прокуратура та СБУ затримали Михайло Бурду за вимагання 200 000 грн у підприємців, що займалися піщаним бізнесом.

За словами правоохоронців, схема, за якою працював пан Бурда і його молода спортивна команда – доволі непроста. Спочатку буцімто активісти знаходили нелегальну точку з видобутку піску, потім піднімали хвилю громадського обурення: мовляв – як так можна? А після цього самі ж пропонували по-тихому владнати питання. За певну суму. Причому у разі відмови – погрожували знищити майно або заблокувати роботу підприємства.

«Увага, з боку екологів, саме до видобутку піску не випадкова», - зазначає Вадим Пелих, - «За словами експертів, за рік підприємці добувають піску на 100 мільйонів гривень. А недосконале законодавство створює сприятливі умови для кримінальної діяльності».

За скоєне кримінальне правопорушення Бурді загрожує позбавлення волі на строк від 3 до 7 років. Судове засідання у справі заплановано на 12 листопада. Та навіть після такого гучного затримання Бурді вдалося вийти на свободу. Сума застави, яку сплатив безробітний екологічний активіст, склала 128 000 гривень. За його словами, ці кошти – власні заощадження і допомога друзів-активістів.

Стежте за перебігом подій у цій справі:

Коментарі