До суду передали справу щодо судді з Харкова за вимагання хабара

До Чутівського районного суду Полтавської області для розгляду по суті скеровано обвинувальний акт щодо судді Дзержинського районного суду Харкова за фактом висловлення прохання надати та прийняття пропозиції отримати хабар у 75 тис. грн. Про це повідомили у прес-службі НАБУ, пише УНН.

"Детективи НАБУ під процесуальним керівництвом прокурорів САП завершили досудове розслідування у кримінальному провадженні за фактом висловлення прохання надати та прийняття пропозиції отримати неправомірну вигоду у розмірі 75 тис. грн суддею Дзержинського районного суду міста Харкова. 30 січня 2018 року обвинувальний акт стосовно цієї особи скеровано до Чутівського районного суду Полтавської області для розгляду по суті", – йдеться у повідомленні.

Як зазначається, суддя обвинувачується у вчиненні злочину, передбаченого ч.3 ст.368 Кримінального кодексу України ("Прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою, яка займає відповідальне становище").

За даними слідства, суддя висловив прохання надати йому неправомірну вигоду у вигляді відсотка від суми позову у цивільній справі, що перебувала у нього на розгляді, за винесення швидкого та законного рішення на користь однієї зі сторін у справі.

Розслідуванням кримінального провадження за цим епізодом з березня 2015 року займались слідчі в особливо важливих справах ГПУ, однак складу злочину в діях судді не знайшли й провадження закрили. Проте розслідування у жовтні 2016 року у провадженні відновили та після проведення низки експертиз, 30 травня 2017 року судді повідомлено про підозру у вчиненні злочину. 17 січня судді та його захисникам відкрито доступ до матеріалів кримінального провадження.

Підозрюваний суддя водночас є обвинуваченим в іншому кримінальному провадженні, яке розслідували детективи НАБУ. Наразі справа про отримання ним неправомірної вигоди у розмірі 800 дол. США слухається у Полтавському районному суді Полтавської області, додали у НАБУ.

Коментарі