Судова схема ухиляння від податків: чи поверне «білявка в законі» Софієнко 23 мільйони державі?

24.12.2018 14:41

Понад три роки одіозна агрорейдерка Софієнко переховувалась від Державної фіскальної служби, та «СтопКор» зміг її знайти. Проте боржниці вдалося оскаржити рішення суду і у підсумку відтягнути перевірку і виплату боргу. Суддя Юденко за закритими дверима скасувала рішення про перевірку неплатниці, а це означає, що податки пані Леся не сплатить.

«Вони виконають всі свої завдання, але використовуючи інші інструменти, які їм надає закон», - запевняє служителька Феміди. Тобто за словами Юденко, слідчі дії, які призначив Шевченківський суд стосовно Софієнко нібито є незаконними. І ДФС знову доведеться звертатися до суду та іншими шляхами намагатися забрати державні кошти.

«В межах кримінального провадження проводяться певні дії слідчим органом. От слідчий податкової, він проводить певні дії, але якщо йому треба провести, я знаю, так, обшук, може прослуховування, то відповідно він повинен мати дозвіл від слідчого судді. Таким же самим чином, він пішов до слідчого судді і взяв дозвіл на проведення позапланової перевірки. Слідчий суддя дозволив помилково», - стверджує пані суддя.

Та крім величезної суми заборгованих грошей, які можна витратити на сплату пенсій чи нові дитячі майданчики, обурює те, що суд провели під грифом «секретно». Судовий розпорядник, який мав запросити до зали засідань представників сторін, просто-напросто цього не зробив!

Нагадаємо, два роки тому правоохоронці Швейцарії арештували 28 мільйонів франків українського екс-міністра агрополітики та продовольства Миколи Присяжнюка та його бізнес партнерки Лесі Софієнко. Та це не завадило їй спробувати віджати українські агрохолдинги і в той самий час жити «по багатому».

Вже сьогодні спільними зусиллями ДФС та ГО «Стоп Корупції» питання про повернення рейдеркою коштів державі постало гостро і найближчим часом має вирішитись на користь держави. Тож «СтопКор» і далі стежитиме за ситуацією.

Докладніше про це – у новому сюжеті Альони Середи:

Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube та Twitter й Instagram!

Коментарі


X