Суддя Вищого господарського суду України Катеринчук перешкоджала роботі журналістів “СтопКору”

06.07.2018 14:27

Суддя Вищого господарського суду України Лілія Катеринчук застосовувала фізичну силу та перешкоджала професійній діяльності журналістів «СтопКору». Служителька Феміди вихопила мобільний телефон у журналістки проекту Наталі Дігтяр та мало не пошкодила його. Інцидент стався під час зйомок розслідування про імовірні корупційні зв’язки між адвокатом Андрієм Богданом та суддями Вищого господарського суду України. Журналістка звернулась із відповідною заявою до правоохоронних органів.

Подробиці справи розповіла постраждала Наталія Дігтяр.

«У той момент, коли я зі своїм колегою Ігорем Бондарчуком домоглися зустрічі з суддею і вона нас запросила у свій кабінет, жінка висунула свої умови: щоб від кожної знімальної групи прийшло по 1 особі і без знімальної техніки! З нами була знімальна група з телеканалу Інтер.

Оскільки наші колеги відмовились йти без камери, то ми з правозахисником Ігорем Бондарчуком пішли вдвох.

Прийшли ми до судді в кабінет, у нас були мобільні телефони, які суддя відразу вирішила відібрати, застосовуючи до мене силу. Схопивши мене за руку, жінка почала відбирати мій телефон. Він в той час був приєднаний кабелем до зарядного пристрою. Суддя все роз’єднала, щоб я не змогла зафіксувати нашу розмову, власне, через яку ми і прийшли до неї.

Ми запитали у Лілії Катеринчук, чи знає вона адвоката Андрія Богдана. Вона відразу на нас накинулись і почала виганяти з кабінету. Дані факти зафіксовані на моєму телефоні у вигляді аудіозапису, який я надам за першою вимогою СОГ. Я вже написала заяву про перешкоджання журналістській діяльності, адже я вважаю, що дії судді є неприпустимими.

Також я попросила, щоб правоохоронці відібрали пояснення у служительки Феміди.

Зауважу, що під час спроби відібрати мій мобільний телефон суддя мало його не пошкодила», – розповіла деталі справи журналістка «СтопКору» Наталія Дігтяр.

Нагадаємо, активісти «Стоп корупції» перевірили інформацію від інсайдерів щодо кумівства та дружніх зв’язків між адвокатом Андрієм Богданом та суддями Господарського суду Києва. За даними джерел журналістів, захисник має теплі відносини із суддями Сіваковою та Пукшиною. Активісти відвідали суд, провели флешмоб з портретом Богдана та написом «Все порішаю» і поспілкувались зі служителями Феміди.

«Суддя Сівакова розповіла, що з Богданом мають теплі відносини, крім того, він веде справу її чоловіка, яку саме – вона відмовилась коментувати.

Окрім того, ми намагались поспілкуватися з суддею Пушкиною, на яку вказали наші співрозмовники.

Після години очікування судді під її кабінетом з’ясувалося, що вона з 2 липня у відпустці», – розповіли у «Стоп корупції».

Приєднуйся до нашої армії антикорупціонерів! Підписуйся на нас у Telegaram, Facebook, Youtube та Twitter й Instagram!

Коментарі


X