Судді Майдану та «підпільні мільйонери» – хто бажає вершити правосуддя в антикорупційному суді?

Вищий антикорупційний суд, що має запрацювати в Україні цьогоріч, покликаний займатися справами високопосадової корупції. Отже, до складу цього органу мали би ввійти найбільш чесні, порядні, стійкі до грошей і непохитні служителі правосуддя. Але чи є такими кандидати? Дізнавалась журналіст «СтопКору» Христина Кришиха.

«Це люди, до яких є питання або щодо їх майна, або щодо майна їх родичів, які ніяк не мають доходів на таке дороге майно, або щодо попередніх рішень цих судів, або щодо їх політично-бізнесових зв'язків, і, на жаль, таких сумнівних кандидатів майже половина», - коментує експерт Центру Протидії Корупції Анастасія Краснопільська.

У списку претендентів були й судді Майдану: наприклад, одіозна пані Голуб, яка ухвалила рішення забрати водійське посвідчення в учасника славнозвісної поїздки до Межигір'я. Вона ж повернула обвинувальний акт по екс-нардепу Мартиненку, який зараз обвинувачується в розкраданні 17 мільйонів доларів бюджетних коштів.

Фото: 24 канал

Ще є судді, які не можуть пояснити походження своїх статків, що також підриває до них довіру. Один з таких – пан Бурбела, котрий живе в таунхаусі, який за документами належить його дочці.

«Ми маємо кандидатів-науковців, які в подарунок від невідомих дарувальників отримують значну нерухомість, і ми бачимо по даним їх досьє, що бізнесменів серед їх родичів немає. Натомість є родичі-судді і є родичі високопосадові поліцейські», - додає Анастасія.

На щастя, усі ці сумнівні кандидати станом на сьогодні вже не є учасниками конкурсу: з різних причин їхні кандидатури не пройшли відбору. Але до низки претендентів все ж варто придивитись уважніше.

Коментарі