Суд відсторонив військового прокурора Костянтина Кулика від посади

Суд відсторонив військового прокурора Костянтина Кулика від посади на два місяці. Спеціальна антикорупційна прокуратура обвинувачує його у незаконному збагаченні. Сам прокурор називає обвинувачення політично мотивованими і говорить, що – у разі його відсторонення – зірветься розслідування злочинів Сергія Курченка, так званого "младоолігарха" і "гаманця" екс-президента Віктора Януковича.

Рішення про двомісячне відсторонення військового прокурора Костянтина Кулика ухвалив суддя Солом'янського суду Сергій Коробенко. Він підтримав державне обвинувачення, яке в цьому провадженні представляє Спеціальна антикорупційна прокуратура. За даними обвинувачення, щонайменше протягом кількох років Кулик записував своє майно на свою цивільну дружину Ірину Німець. Слідчі досліджували період з 2011 року, коли в Кримінальному кодексі з'явилася стаття 368 – одержання хабара службовою особою у великому розмірі.

Є лише факт незаконного збагачення і ніякого політичного контексту, наголосив начальник шостого відділу Спеціальної антикорупційної прокуратури Сергій Козачина. Необхідність відсторонення Кулика від посади прокурори доводили допитами свідків, фінансовим моніторингом і власними поясненнями Кулика під час службового розслідування в Генпрокуратурі.

Людина не може дати відповіді на два питання – чи визнає він себе спільною родиною із Німець, на яку зареєстроване все майно, і друге – де взялись кошти на придбання цього майна

"Він багато розказує, багато ллє води. Але по суті людина не може дати відповіді на два питання – чи визнає він себе спільною родиною із Німець, на яку зареєстроване все майно, і друге – де взялись кошти на придбання цього майна", – розповів Козачина.

Із 2011 по 2015 рік Кулик, за даними антикорупційної прокуратури, офіційно заробив близько 1,6 мільйона гривень, а Ірина Німець – близько півмільйона гривень. В рамках нинішнього провадження Кулику інкримінують придбання київського паркомісця, вартістю 97 тисяч гривень, і квартири в Києві, вартістю 2,7 мільйона гривень.
2016-07-05_13-02-07

Свідки не хотіли свідчити, поки Кулик залишався прокурором

Також, за словами Козачини, із 2011 року Кулик набув у сумісну власність ще дві квартири, ще одне паркомісце і ще два автомобіля. Також прокурор, за словами Козачини, неодноразово ігнорував повістки на допит і саме тому відсторонювати Кулика від посади потрібно, щоб той не впливав на перебіг слідства.

"В нас є мінімум два свідки, яких ми допитували. Ті зазначили, що не будуть свідчити в суді, поки Кулик перебуває на посаді і взагалі працює в органах прокуратури, побоюються за своє здоров'я і можливого кримінального переслідування. Тому ми вийшли з клопотанням про цілодобовий домашній арешт із носінням електронного засобу контролю", – заявив Козачина.

Війну про мене веде Холодницький і Касько – Кулик

Військовий прокурор заперечив ігнорування повісток. За словами Кулика, в нього були поважні причини – відсутність наказів, без котрих він як військовослужбовець не міг поїхати в Київ. Кулик називає провадження проти нього збіркою компромату і пов’язує її із розслідуванням справи проти Курченка-Януковича. В коментарі для Радіо Свобода він наголосив, що війну проти нього веде екс-заступник генпрокурора Віталій Касько і голова Спеціальної антикорупційної прокуратури Назар Холодницький, який, за словами Кулика, вимагав хабара з екс-депутата Кримського парламенту. Раніше Холодницький спростував це обвинувачення.

"Перебуваючи в Харкові, в ході розслідування по Януковичу-Курченку ми знайшли документацію "Чорноморнафтогазу". З неї стало відомо, що до їхньої комерційної діяльності мала стосунок компанія Arzinger, де раніше працював Віталій Касько. Як представник державного обвинувачення я можу заявити, що ця компанія брала участь у формуванні схем виведення грошей Курченка-Януковича за кордон. Про це є свідчення в справі", – заявив Кулик. Він наголосив, що хотів би провести слідчі дії із Каськом.

Військовий прокурор також заявляє, що не брав хабарі, і наголошує, що навіть проходив з цього приводу поліграф. Це не моє майно, заявив Кулик.

Звісно, від Німець в мене діти. Але чому мене обвинувачують у чужому майні

"Я не купував ці квартири, їх придбали інші люди. Звісно, від Німець в мене діти, із своєю матір'ю я також зв'язаний. Але чому мене обвинувачують у чужому майні. Обвинувачення ж не може вказати, коли я їм ці гроші передавав, це величезні суми. А я жодної справи не закривав!" – заявив Кулик.

Добровольці обвинувачували військових прокурорів у дезертирстві

На засіданні суду були присутні кілька десятків бійців і ветеранів добровольчого батальйону "Донбас", їхній екс-комбат Семен Семенченко і один із засновників добровольчого батальйону "Айдар" Валентин Лиховіт. По ньому нещодавно було відкрите кримінальне провадження, але бійця було відпущено під зобов’язання після втручання в справу генерального прокурора України Віталія Луценка. Під час перерви словесна перепалка між добровольцями і працівниками військової прокуратури, які самостійно приїхали в Київ, щоб свідчити у справі, мало не перетворилася в бійку.

"Якщо ви не покажете своє відрядження, ми вимушені будемо вас затримувати і викликати поліцію і військову службу правопорядку. Закон єдиний для усіх", – заявив Семенченко.
2016-07-05_13-02-26

Раніше генеральний прокурор Юрій Луценко заявив, що не буде спеціально захищати Костянтина Кулика, і що той має відповідати, якщо дійсно скоїв злочин.

Джерело: Радіо Свобода

Автор: Михайло Штекель

Коментарі