Суд не дав агропідприємству перетворити пайовиків на кріпаків

Апеляційний суд Кіровоградської області відмовив у позові підприємству "Агроконтракт-Н" щодо продовження договору оренди землі з пайовиком всупереч його волі. Про це передають активісти "Стоп корупції".

"СтопКор" відгукнувся на звернення селян з Кіровоградщини та провів акцію протесту на підтримку вільного вибору пайовиків щодо розпорядження землею. Правозахисники були присутні на судовому засіданні.

Як з'ясували активісти,  власник земельного паю Богатиренко три роки тому відмовився від співпраці з "Агроконтракт-Н" та здав пай в оренду іншому підприємству. Так само вчинили ще сотні власників паїв. За кілька років "Агроконтракт-Н" подає до суду на пайовиків, намагаючись всупереч їхній волі примусити їх співпрацювати з підприємством та продовжити договори оренди землі.

"Агроконтракт" повідомив суду, що направляв листи до пайовика щодо продовження контракту. Утім довести, що такі листи дійсно були направлені саме пайовику, а не на невідому адресу, представники підприємства не змогли. Вони не надали на прохання суду документів, які б підтвердили факт переписки.

"Намагання через суд примусити людей віддавати паї в оренду певній компанії порушують їхні права та фактично перетворюють селян на кріпаків", –  коментують ситуацію юристи.

Суд відмовив у позові ТОВ "Агроконтракт-Н" та залишив землю пайовика в оренді у підприємства «Агролан».

"Це справедливе рішення суду! Власники паїв мають законне право обирати компанію для здачі в оренду землі", – прокоментували позицію суду селяни.

Нагадаємо, "СтопКор" спостерігає за судовими суперечками через землю на Кіровоградщині. Там агропідприємство намагається через суди змусити селян співпрацювати.

Коментарі