“СтопКор” з’ясував, хто є забудовником двох нелегальних будинків у столичному Голосієвому

Активісти "Стоп корупції" встановили особу забудовника двох чотириповерхових будинків у приватному секторі по вулиці Козацькій, 55 у Голосіївському районі Києва. Відповідальним і головним на об'єкті представився громадянин Туреччини Ібрагім Коч. Подробиці спілкування з незаконним забудовником повідомили активісти проекту.

"Турецькі шахраї на чолі з Ібрагімом Кочем (він представляється головним) без будь-яких відомих нам документів збудували два чотириповерхові будинки в приватному секторі за адресою вул. Козацька, 55. Декларація про початок будівництва двоповерхових будинків була скасована. Зараз жодного дозволу від управління архітектури немає. Ми перевірили інформацію на сайті відомства та уже звернулись у контролюючі органи: ДАБІ, управління благоустрою КМДА, прокуратуру Києва та ДАБК, щоб з'ясувати, які документи є на руках у нелегалів. Окрім того, ми поспілкувалися з жителями будинків по вулиці Козацькій і з'ясували, що більшість із них турецький забудовник фактично підкупив", – розповіли активісти "Стоп корупції".

Нагадаємо, раніше активісти "Стоп корупції" звернулись до ДАБІ та прокуратури Києва через порушення містобудівних норм під час зведення багатоповерхівки по вулиці Козацькій у Голосіївському районі столиці.

"У ході здійснення моніторингу містобудівної діяльності та перевірки наявності у дозвільних документів у поле зору наших активістів потрапило будівництво багатоквартирного житлового будинку в межах м. Київ, вул. Козацька, 55-г та вул. Козацька, 55-й з кадастровими номерами 8000000000:79:142:0274 та 8000000000:79:142:0287, з порушенням норм чинного законодавства.

Роботи, за наявною інформацією, на об’єкті виконуються постійно, у тому числі в нічний час та у вихідні дні, із використанням гучного будівельного інструменту та механізмів.

Біля об’єкта постійно брудно, не проводяться заходи із прибирання прилеглої території.

При цьому жодної інформації про хід будівництва на об’єкті не розміщено, в тому числі відсутній інформаційний стенд із даними замовника, підрядника, проектувальника, реквізитами дозвільних документів.

Невідомо, чи здійснюється авторський та технічний нагляд за ходом будівельних робіт.

Виникають питання й про проектну документацію щодо об’єкта, в тому числі стосовно розділів про опалення, його пожежну безпеку та шляхи евакуації, санітарну безпечність об’єкту, його вплив на навколишнє середовище, а також про наявність необхідної містобудівної документації для його спорудження, у тому числі містобудівних умов та обмежень.

За візуальним спостереженням – не дотримуються вимоги ДБН, інших обов’язкових норм і правил.

Відповідно до пункту 4 Порядку виконання підготовчих та будівельних робіт, який затверджено постановою Кабінету Міністрів України  від 13 квітня 2011 р. № 466, підготовчі роботи можуть виконуватися замовником після отримання документа, що посвідчує право власності чи користування земельною ділянкою, або договору суперфіцію та:

подання повідомлення про початок виконання підготовчих робіт до органу державного архітектурно-будівельного контролю, крім винесення інженерних мереж та видалення зелених насаджень;

реєстрації органом державного архітектурно-будівельного контролю декларації про початок виконання підготовчих робіт у разі винесення інженерних мереж та видалення зелених насаджень.

Відповідно до п.5 вказаного порядку, будівельні роботи можуть виконуватися замовником після отримання документа, що посвідчує право власності чи користування земельною ділянкою, або договору суперфіцію та:

подання замовником повідомлення про початок виконання будівельних робіт - щодо об’єктів, будівництво яких здійснюється на підставі будівельного паспорта, які не потребують реєстрації декларації про початок виконання будівельних робіт або отримання дозволу на виконання будівельних робіт, відповідно до переліку об’єктів, будівництво яких здійснюється після надіслання повідомлення про початок виконання будівельних робіт;

реєстрації декларації про початок виконання будівельних робіт - щодо об’єктів I-III категорії складності;

видачі замовнику дозволу на виконання будівельних робіт - щодо об’єктів IV і V категорії складності.

Водночас, у розділі "Реєстр дозвільних документів" сайту Державної архітектурно-будівельної інспекції України (http://www.dabi.gov.ua) жодних відомостей про наявність виданих для виконання робіт за даною адресою декларацій про початок виконання будівельних робіт або дозволів на виконання будівельних робіт, так само як і декларації про готовність об’єкта до експлуатації  чи відповідного сертифікату наші активісти знайти не змогли", – зазначили активісти "Стоп корупції" у зверненні до столичної прокуратури.

Відповідно, обґрунтовано можна вважати про виконання робіт за зазначеною вище адресою без оформлення дозвільних документів, сам об’єкт – самовільним будівництвом, додали стопкорівці.

Активісти "Стоп корупції" чекають від керівництва ДАБІ відповідних заходів щодо перевірки дотримання в ході будівництва житлового будинку межах м. Київ, вул. Козацька, 55-г та вул. Козацька, 55-й з кадастровими номерами 8000000000:79:142:0274 та 8000000000:79:142:0287 вимог містобудівного законодавства України, в тому числі наявність необхідної для виконання робіт та/або введення в експлуатацію дозвільної документації, та у випадку виявлення порушень – вжити заходів щодо припинення самовільного виконання будівельних робіт чи можливої експлуатації самовільно побудованого об’єкта та притягнути винних осіб до відповідальності.

 

Коментарі