“СтопКор” з’ясував, хто із забудовників накинув оком на сквер Героя України Максима Шаповала

ТОВ "Аргумент-ВВ" планує звести на місці скверу пам'яті Максима Шаповала на Повітрофлотському проспекті житловий будинок. Ділянку у 0,19 га компанія отримала в оренду на 25 років у 2004 році за часів міського голови Олександра Омельченка.

Тоді на місці зеленої зони планували зробити торговельний центр. У забудовника немає відповідних дозвільних документів та погоджень. Про це після акції протесту жителів району проти знищення скверу, названого на честь загиблого розвідника, повідомив координатор "Стоп корупції" Роман Бочкала.

"Сьогодні дізнався, що на Солом'янці якісь луганські "риги" хочуть забудувати сквер пам'яті мого друга Максима Шаповала. Командира військової розвідки, якого у червні підірвали у його ж машині. Макс жив недалеко звідси. Місцеві вшанували його пам'ять. Планували встановити пам'ятник. Як раптом приїхали невідомі, щоб забити сваї під паркан. Для людей це було шоком. Зупинили свавілля. Ми зібралися в цьому сквері. Були не лише мешканці прилеглих будинків, а й друзі Макса. Аргументи представників забудовника – якоїсь ТОВ "Аргумент ВВ" – жалюгідні.

Цю ділянку 0,19 га вони отримали в далекому 2004 році ще за підписом Омельченка. І тепер, не маючи містобудівних умов та інших погоджувальних документів, вирішили почати будівництво. За договором терміном на 25 років, тут мав би бути торговельний комплекс. Для людей це теж був неприємний сюрприз. Утім тепер забудовник каже: житловий будинок. Це теж ні з ким не погоджено. Будемо ставити питання про розірвання договору оренди. Звичайно, на момент його укладання про те, що сквер матиме ім'я Героя України, ніхто не знав. Але сквер був сквером. Єдиним місцем відпочинку у цьому мікрорайоні. Знищувати зелені насадження заради ще однієї панельки сенсу немає.

Понад усе мене обурило те, як одягнений з голочки у Lacoste "представник забудовника" кинув у бік людей претензію, що вони НЕ ПОГОДИЛИ з орендарем присвоєння цьому місцю імені загиблого Шаповала. За поведінкою – "кончена сєпарська гніда". Сорі за емоції... Не можу заспокоїтись. Ледь не набив йому пику", – повідомив координатор "Стоп корупції" Роман Бочкала на своєму Фейсбуці.

Додамо, що напередодні активісти "Стоп корупції" підтримали акцію протесту жителів будинків на Повітрофлотському проспекті у Києві проти знищення скверу Максима Шаповала.

Керівника спецназу розвідки, учасника спецоперацій АТО Максима Шаповала вбили напередодні святкування дня військової частини, яку він очолював. Основні версії колег – помста за "моторол" або російський слід.

Командир спецназу Головного управління розвідки – полковник Максим Шаповал загинув унаслідок потужного вибуху в автівці 27 червня о 8:15 ранку в Солом'янському районі Києва.

Інші новини

Коментарі