“СтопКор” звернувся до прокуратури Дніпропетровщини через причетність топ-посадовців області до захоплення “Парку ракет” у Дніпрі

Активісти «Стоп корупції» звернулися до прокуратури Дніпропетровської області через причетність службових осіб Дніпропетровської обласної ради та засновників громадської організації (за участі народного депутата України Денисенка А.В.) до реалізації схеми привласнення нерухомого майна та земельної ділянки у центрі міста Дніпра. Ідеться про «Парк ракет». Усі факти активісти проекту виклали у заяві про злочин.

«У парковій зоні в центрі м. Дніпро, поруч із Дніпропетровською обласною радою, Дніпропетровською ОДА та «Сквером Героїв», на території 0.30 га (3.000 кв. м) розташований виставковий комплекс «Парк ракет», який знаходився у комунальній власності Дніпропетровської облради та був закріплений на праві оперативного управління за комунальною установою «Адміністративне управління» облради.

Виставковий комплекс «Парк ракет»: музейний комплекс в центрі Дніпра, присвячений українському внеску в аерокосмічну галузь. Відкритий 29 жовтня 2013 року. Основа експозиції – натурні макети ракет, створені в різні роки на Південному машинобудівному заводі: одна з перших радянських балістичних ракет 8К11 (Р-11), перша ракета з мобільним стартом розробки КБ «Південне» 8К99 (РТ-20П), ракета-носій «Циклон-3» – розроблена на основі міжконтинентальної балістичної ракети 8К67 (Р-36) триступенева ракета для запуску космічних апаратів на низькі й середні навколоземні орбіти.

До ансамблю парку входить також виставкова зала (635 кв. м), де проводились оглядові лекції з історії космонавтики й введення в спеціальність для студентів навчальних закладів.

З метою привласнення вказаної землі та нерухомості в «Парку Ракет» засновники ГО «ЦСТ «Інфопростір», увійшовши у злочинну змову з головою облради Г. Пригуновим та заступником С. Олійником, з їхньою допомогою розпочали реалізацію наступного плану:

 1. З метою отримання можливості особистого розпорядження майном «Парку Ракет» створити нове комунальне підприємство при облраді, підконтрольне С. Олійнику (КП «Агенція з управлінням проектами»). Дане КП створено виключно під реалізацію єдиного проекту – привласнення «Парку Ракет», про що свідчить адреса, за якою створено КП – така ж, як і у виставкового центру «Парку Ракет».
 2. Рішенням ДОР передати до господарського відання нового КП все майно «Парку ракет».
 3. Створити (купити) громадську організацію для оформлення на неї майже безкоштовної оренди «Парку ракет» та всього майна при ньому.
 4. Змінити назву виставкового центру і «Парку ракет», щоб заплутати мешканців Дніпра та уникнути соціального вибуху на першому етапі реалізації злочинної схеми.
 5. Надати в оренду майно «Парку ракет» громадській організації, купленій депутатом Денисенком А.В. з можливістю «реконструкції з влаштуванням невіддільних поліпшень будівлі музею парку ракет» (що, відповідно до законодавства щодо приватизації надасть орендарю першочергове право приватизації майна, навіть без аукціону).
 6. Провести з боку кишенькового Денисенку ГО (орендаря) невеличку реконструкцію приміщення музею ракет (нібито із невід’ємними поліпшеннями).
 7. На підставі «поліпшень» рішенням облради надати право ГО першочергової, без аукціону приватизації всього майна «Парку ракет»  за символічну вартість (в тисячі разів меншу ринкової).
 8. Приватизація з боку ГО музейного центру на території «Парку ракет» (635 кв. м ) та майна (підвали, ракети тощо).

В період з жовтня 2016 по березень 2017 року з метою реалізації вищеописаної схеми зазначеними особами було ініційовано низку рішень Дніпропетровської обласної ради (ДОР) щодо передачі комунального майна до Комунального підприємства «Агенція з управління проектами» Дніпропетровської облради з подальшою передачею в оренду ГО «ЦСТ» «ІнфоПростір» з наданням можливості відчуження вищезазначеного майна шляхом здійснення капітального ремонту та реконструкції будівлі з проведенням невід’ємних поліпшень.

В разі відчуження майна, за такою схемою, навіть початкові втрати громади становитимуть понад 14 млн грн.

Громадська організація «Центр соціальних технологій «Інфопростір», ЄДРПОУ ‪26509994, створена в 2004 р.,  юридична адреса: м.Дніпро, просп.Пушкіна, 1, кв. 10,  керівник

1998 – балотувався у ВР 3-го скликання: Блок "Національний фронт";

2002-2006 – помічник н/д від “Нашої України” Іванчо Іван Васильовича;

2014 – довірена особа кандидата у н/д на позачергових виборах Денисенка А.С.;

Засновники ГО: 3 приватні особи.

 1. Рішенням облради від 29.07.2016р. № 84-5/VII створено комунальне підприємство «Агенція з управління проектами» Дніпропетровської облради. При цьому, юридична та фізична адреса нового КП вказується саме за адресою «Ракетного парку» (просп. О. Поля, 2).
 2. Створити комунальне підприємство «Агенція з управління проектами» Дніпропетровської обласної ради (місцезнаходження: просп. Олександра Поля, буд. 2, м. Дніпро, 49000) з органом управління майном в особі Дніпропетровської обласної ради.
 1. Рішенням облради від 28.10.2016р. № 107-6/VII Виставковий комплекс «Парк ракет» передано у господарське відання комунального підприємства «Агенція з управління проектами» Дніпропетровської облради.

1.6. Виставковий комплекс «Парк ракет» та майно балансовою вартістю 14.787.187 грн, відповідно до переліку (додаток №1), розташований за адресою: м.Дніпро, просп. Олександра Поля, 2, закріплені на праві оперативного управління за комунальною установою «Адміністративне управління» ДОР, передати у господарське відання комунального підприємства «Агенція з управління проектами» ДОР.

КП «Агенція з управління проектами», ЄДРПОУ ‪40737149, юридична та фактична адреса: м. Дніпро, просп. О. Поля, 2, директор: Павлов Віктор Вікторович, власник: Дніпропетровська облрада.

 1. Рішенням ДОР від 11.10.2017р. № 255-10/VII змінено назву – виставковий комплекс «Парк ракет» на виставковий центр «MediaProstir».
 2. Змінити назву об’єкта нерухомого майна, розташованого з адресою: м. Дніпро, просп. О. Поля, 2, що належить до спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Дніпропетровської області та перебуває в господарському віданні комунального підприємства «Агенція з управління проектами» ДОР, виставковий комплекс «Парк ракет» на виставковий центр «MediaProstir».
 1. Рішенням ДОР від 01.12.2017р. № 293-11/VII вдруге змінено назву (шляхом внесення змін до рішення № 255-10/VII): виставковий центр «MediaProstir» на Громадський інформаційно-виставковий центр «MediaProstir» (п. 4.2.).
 1. Рішенням ДОР від 16.03.2018р. № 332-12/VII нежитлову будівлю  Громадського інформаційно-виставкового центру «MediaProstir», загальною площею 635 кв.м., передано в оренду ГО «ЦСТ» «Інфо-Простір» й надано згоду на здійснення капітального ремонту та реконструкції будівлі з проведенням невід’ємних поліпшень з метою розміщення громадської організації. Сума оренди – 37.800 грн за місяць (п.4.).
 2. Передати ГО «ЦСТ «ІНФО-ПРОСТІР» в оренду нежитлову будівлю загальною площею 635,00 кв. м, розташовану за адресою: просп. Олександра Поля, 2Д, м. Дніпро, що перебуває в господарському віданні КП «Агенція з управління проектами» ДОР», сума базової орендної плати за місяць – 37 800,00 грн без ПДВ та надати зазначеній громадській організації за умови укладення договору оренди й підписання акту приймання-передачі згоду на здійснення капітального ремонту та реконструкції будівлі із проведенням невід’ємних поліпшень з метою розміщення громадської організації.

При цьому, останнє рішення облради було прийнято в порушення законодавства України, без проведення аукціону та надано в оренду приватній структурі по значно заниженій вартості, у порівнянні з комерційною. Так, за оцінками ріелторів, вартість оренди громадсько-офісних площ в даному районі м. Дніпра складає ‪520- 1300 грн кв. м, тому вартість оренди вказаної нежитлової будівлі загальною площею 635 кв. м має складати 300 – 800 тис. грн щомісяця. Натомість для ГО «ЦСТ «Інфо-Простір» встановлена ставка оренди у 37,8 тис. грн. Таким чином, на рік обласний бюджет втрачає від 3 до 9 млн грн, що є прямими збитками громаді Дніпропетровської області та обласному бюджету.

Дії службових осіб Дніпропетровської облради, керівництва та засновників ГО «ЦСТ «Інфо-Простір» становлять склад злочинів, передбачених ст. 364 «зловживання службовим становищем», ст. 366 «службове підроблення», ч.5 ст. 191 «привласнення, розтрата або заволодіння майном шляхом зловживання службовим становищем» та призводить до нанесення збитків обласному бюджету та громаді області у розмірі 260-760 тис. грн щомісяця», – йдеться у документі, який активісти «Стоп корупції» передали до прокуратури Дніпропетровської області.

Активісти просять зареєструвати кримінальне провадження за вищевикладеними фактами, ініціювати через суд термінове скасування рішення Дніпропетровської облради, яким нежитлову будівлю Громадського інформаційно-виставкового центру «MediaProstir» передано в оренду ГО «ЦСТ» «Інфо-Простір».

Коментарі