“СтопКор” звернувся до НСЖУ та Transparency International через порушення прав журналістів охороною Мінінфраструктури

Юристи «Стоп корупції» звернулись зі скаргою до Національної спілки журналістів України та керівництва ГО «Transparency International Ukraine» через порушення прав журналістів з боку охорони Міністерства інфраструктури України. Усі деталі інциденту правники виклали у документі.

16.03.2018 року охорона Міністерства інфраструктури України не пускала журналістів «СтопКору» на брифінг Голови «Укртрансбезпеки» Ноняка Михайла Васильовича, чим обмежувала їх конституційні права, свободу слова та доступ до інформації.

Охоронці Міністерства інфраструктури України не пропускали знімальну групу «СтопКору» на брифінг голови «Укртрансбезпеки» Михайла Ноняка, пояснивши це тим, що мають відповідні розпорядження – а саме преса не має права потрапити в приміщення без супроводу прес-служби Міністерства інфраструктури України.

Про це варта повідомила журналістів проекту, а саме журналістку Вікторію Резніченко.

Слід зазначити, що журналіст та оператор були заздалегідь акредитовані, мали необхідні посвідчення та їх зустрічав прес-секретар служби, але охоронна служба зупинила знімальну біля турнікетів і перегородила шлях.

Так, після інциденту журналістам винесли окреме доручення заступника міністра Інфраструктури України від 23.02.2018 року. Де дійсно прописуються вищевказані обмеження для журналістів.

Дані дії Міністерства інфраструктури України викликають обурення та осуд, адже вони порушують Конституцію України, де прописано, що кожному громадянину України гарантується право на свободу думки і слова, на вільне вираження своїх поглядів і переконань (ЗУ «Про інформацію», де гарантується доступ до інформації, ЗУ «Про друковані засоби масової інформації (пресу) в Україні», ЗУ "Про інформаційні агентства», ЗУ «Про порядок висвітлення діяльності органів державної влади та органів самоврядування в Україні засобами масової інформації», ЗУ «Про телебачення і радіомовлення»).

Такі умисні дії та перешкоджання роботі журналістів вказують на можливе бажання Міністерства інфраструктури України приховати інформацію та не донести її до широкого кола осіб.

З огляду на вищевказане просимо прийняти дане звернення до розгляду. Підняти питання щодо оцінки діяльності Міністерства інфраструктури України на предмет обмеження доступу журналістів до інформації. Про результати розгляду просимо повідомити», – йдеться у скарзі юристів «Стоп корупції».

Додамо, що напередодні у прес-службі Міністерства інфраструктури України вибачились перед журналістами «СтопКору» за некоректну поведінку охорони відомства і назвали інцидент непорозумінням. Про це представники відомства повідомили учасників ранкової акції проекту проти утисків журналістів з боку служби охорони міністерства.

«Інцидент, який відбувся 16 березня, коли охорона міністерства відмовилась пропускати знімальну групу «СтопКору» на брифінг голови «Укртрансбезпеки» Михайла Ноняка, прес-служба відомства назвала прикрим непорозумінням та перепросила у медійників за некоректну поведінку охоронців», – розповіли стопкорівці.

Нагадаємо, вранці журналісти та активісти «Стоп корупції» розгорнули пікет під стінами Міністерства інфраструктури України через дискримінаційні методи роботи міністерства з пресою.

Коментарі