Юристи "Стоп корупції" звернулись до директора Київського науково-дослідного інституту судових експертиз з проханням провести перевірку понад 300 тонн піску, які видобули на незаконній точці по вулиці Промисловій, 4 у Голосіївському районі Києва. Усі деталі представники юридичного департаменту виклали у документі.

"У Голосіївському районі м. Києва, на береговій лінії річки Дніпро по вул. Промислова, 4, на земельній ділянці з кадастровим номером 8000000000:90:116:0053, розміром 16,79, здійснюється складування у промислових масштабах близько 300 тис. тонн незаконно видобутої корисної копалини будівельного характеру – піску, а також його перевалка та відвантаження. Дана земельна ділянка, відповідно до інформації з Державного земельного кадастру, є комунальною власністю та надана в оренду Київською міською радою в 2015 р. ПАТ "Мостобуд" (ЄДРПОУ 1386326). Цільове призначення ділянки: "промисловості, комерційного використання і громадського призначення".

Пісок видобутий поруч з даною ділянкою в річці Дніпро 3-ма земснарядами без отримання спеціального дозволу на видобуток піску Державної служби геології та надр України.

З метою уникнення кримінальної відповідальності працівники ПАТ "Мостобуд" під час перевірок правоохоронців вводять останніх в оману, показуючи наступні документи на пісок:

  • видобутий пісок з річки Десна;
  • документи на днопоглиблювальні роботи та отриману в результаті глиняно-піщану суміш", – зазначають юристи проекту.

Слідчі водної поліції у річковому порту "Київ" ГУ НП у м. Києві після повідомлення про злочин з боку "СтопКору" порушено кримінальне провадження за даним фактом №12017100160000027.

"За словами слідчих, їм не вдається розрахувати збитки, оскільки не обрахований обсяг видобутого піску. Отже, ми просимо вас провести експертизу складованого піску на земельній ділянці з кадастровим номером 8000000000:90:116:0053 та відповісти на наступні питання:

  1. Що за речовина складована на земельній ділянці з кадастровим номером 8000000000:90:116:0053?
  2. Звідки видобута дана речовина (місцевість, конкретна водойма)?
  3. Яким чином видобута дана речовина?
  4. Визначити обсяг складованої на земельній ділянці з кадастровим номером 8000000000:90:116:0053 речовини, зовнішньо схожої на пісок", – уточнили юристи "Стоп корупції".

Нагадаємо, у водній поліції Києва знайшли спецтехніку для вивозу земснарядів, які піщані браконьєри з точки на Видубичах використовували для незаконного видобутку надр. Правоохоронці конфіскували два земснаряди з трьох.

Додамо, що незаконна точка видобутку піску у Києві на Промисловій, 4 попри відсутність спеціальних дозволів від Держгеонадр на користування надрами з метою видобування піску на акваторії річки Дніпра у Голосіївському районі продовжувала працювати. Про це у ході громадського моніторингу дізнались представники ГО "Стоп корупції", ГО "Стоп нелегал" та "Демократичний контроль". Активісти разом із водною поліцією зафіксували воду у системі гідронамиву.

Об'єднана команда представників ГО "Стоп корупції", "Стоп нелегал" та "Демократичний контроль" змогла запобігти черговій спробі піщаних нелегалів з Промислової, 4 відновити роботу та вивезти видобутий пісок з точки. Цього разу браконьєри запросили на підмогу активістів ГО "Майдан". Також на місці подій були помічені представники скандального ВГО "Бюро з питань захисту екології та здоров'я". Очільника організації Михайла Бурду два місяці тому затримали за вимагання хабара з підприємця.

Додамо, що раніше активісти ГО "Стоп корупції" та ГО "Демократичний контроль" передали до прокуратури Дарницького району та водної поліції Києва матеріали, які свідчать про відсутність спеціальних дозволів на користування надрами з метою видобування піску на акваторії річки Дніпро у Голосіївському районі Києва. У відповідному клопотанні активісти просять врахувати нові обставини у розслідуванні справи про незаконну діяльність з видобутку, складування та реалізацію піску з боку ТОВ "Мостобуд" та ТОВ "Собі" по вулиці Промисловій, 4 у Голосіївському районі Києва.

Зазначимо, що раніше суддя Дарницького районного суду Києва відмовила в задоволенні клопотання про арешт техніки (двох земснарядів) ТОВ "Мостобуд", компанії яка проводила нелегальний видобуток піску в акваторії Дніпра. Підприємці, за даними "СтопКору", незаконно намивали та складували пісок.

Зазначимо, що на точці з незаконного видобутку піску у Голосіївському районі Києва за рік намили 2-3 млн куб м, що складає 200-300 млн грн необлікованого "чорного налу". За даними громадських активістів,

за місцем видобутку стоять впливові особи від колишніх помічників нардепів до членів угрупування, яке причетне до видобутку бурштину.

 

Коментарі