“СтопКор” звернувся до Київського науково-дослідного інституту судових експертиз з проханням провести перевірку піску на нелегальній точці на Видубичах

Юристи "Стоп корупції" звернулись до директора Київського науково-дослідного інституту судових експертиз з проханням провести перевірку понад 300 тонн піску, які видобули на незаконній точці по вулиці Промисловій, 4 у Голосіївському районі Києва. Усі деталі представники юридичного департаменту виклали у документі.

"У Голосіївському районі м. Києва, на береговій лінії річки Дніпро по вул. Промислова, 4, на земельній ділянці з кадастровим номером 8000000000:90:116:0053, розміром 16,79, здійснюється складування у промислових масштабах близько 300 тис. тонн незаконно видобутої корисної копалини будівельного характеру – піску, а також його перевалка та відвантаження. Дана земельна ділянка, відповідно до інформації з Державного земельного кадастру, є комунальною власністю та надана в оренду Київською міською радою в 2015 р. ПАТ "Мостобуд" (ЄДРПОУ 1386326). Цільове призначення ділянки: "промисловості, комерційного використання і громадського призначення".

Пісок видобутий поруч з даною ділянкою в річці Дніпро 3-ма земснарядами без отримання спеціального дозволу на видобуток піску Державної служби геології та надр України.

З метою уникнення кримінальної відповідальності працівники ПАТ "Мостобуд" під час перевірок правоохоронців вводять останніх в оману, показуючи наступні документи на пісок:

  • видобутий пісок з річки Десна;
  • документи на днопоглиблювальні роботи та отриману в результаті глиняно-піщану суміш", – зазначають юристи проекту.

Слідчі водної поліції у річковому порту "Київ" ГУ НП у м. Києві після повідомлення про злочин з боку "СтопКору" порушено кримінальне провадження за даним фактом №12017100160000027.

"За словами слідчих, їм не вдається розрахувати збитки, оскільки не обрахований обсяг видобутого піску. Отже, ми просимо вас провести експертизу складованого піску на земельній ділянці з кадастровим номером 8000000000:90:116:0053 та відповісти на наступні питання:

  1. Що за речовина складована на земельній ділянці з кадастровим номером 8000000000:90:116:0053?
  2. Звідки видобута дана речовина (місцевість, конкретна водойма)?
  3. Яким чином видобута дана речовина?
  4. Визначити обсяг складованої на земельній ділянці з кадастровим номером 8000000000:90:116:0053 речовини, зовнішньо схожої на пісок", – уточнили юристи "Стоп корупції".

Нагадаємо, у водній поліції Києва знайшли спецтехніку для вивозу земснарядів, які піщані браконьєри з точки на Видубичах використовували для незаконного видобутку надр. Правоохоронці конфіскували два земснаряди з трьох.

Додамо, що незаконна точка видобутку піску у Києві на Промисловій, 4 попри відсутність спеціальних дозволів від Держгеонадр на користування надрами з метою видобування піску на акваторії річки Дніпра у Голосіївському районі продовжувала працювати. Про це у ході громадського моніторингу дізнались представники ГО "Стоп корупції", ГО "Стоп нелегал" та "Демократичний контроль". Активісти разом із водною поліцією зафіксували воду у системі гідронамиву.

Об'єднана команда представників ГО "Стоп корупції", "Стоп нелегал" та "Демократичний контроль" змогла запобігти черговій спробі піщаних нелегалів з Промислової, 4 відновити роботу та вивезти видобутий пісок з точки. Цього разу браконьєри запросили на підмогу активістів ГО "Майдан". Також на місці подій були помічені представники скандального ВГО "Бюро з питань захисту екології та здоров'я". Очільника організації Михайла Бурду два місяці тому затримали за вимагання хабара з підприємця.

Додамо, що раніше активісти ГО "Стоп корупції" та ГО "Демократичний контроль" передали до прокуратури Дарницького району та водної поліції Києва матеріали, які свідчать про відсутність спеціальних дозволів на користування надрами з метою видобування піску на акваторії річки Дніпро у Голосіївському районі Києва. У відповідному клопотанні активісти просять врахувати нові обставини у розслідуванні справи про незаконну діяльність з видобутку, складування та реалізацію піску з боку ТОВ "Мостобуд" та ТОВ "Собі" по вулиці Промисловій, 4 у Голосіївському районі Києва.

Зазначимо, що раніше суддя Дарницького районного суду Києва відмовила в задоволенні клопотання про арешт техніки (двох земснарядів) ТОВ "Мостобуд", компанії яка проводила нелегальний видобуток піску в акваторії Дніпра. Підприємці, за даними "СтопКору", незаконно намивали та складували пісок.

Зазначимо, що на точці з незаконного видобутку піску у Голосіївському районі Києва за рік намили 2-3 млн куб м, що складає 200-300 млн грн необлікованого "чорного налу". За даними громадських активістів,

за місцем видобутку стоять впливові особи від колишніх помічників нардепів до членів угрупування, яке причетне до видобутку бурштину.

 

Інші новини

Коментарі