“СтопКор” звернувся до голови Держслужби України з питань геодезії, картографії та кадастру через діяльність піщаних браконьєрів у Погребах на Київщині

"Юристи "Стоп корупції" звернулись до голови Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру Олега Цвяха через нецільове використання земельних ділянок рекреаційного призначення та водоохоронної зони в межах сільради с. Погреби Броварського р-ну Київської обл.

На цій території, за даними "СтопКору", орудують піщані браконьєри, які проводять незаконний намив та складування природних надр. Подробиці справи юристи проекту виклали у відповідному зверненні.

Земельні ділянки 3221286400:02:002:0002, розміром 1 га, яка, відповідно до інформації з Державного земельного кадастру, належить на праві власності приватній особі Федорчук Наталії Анатоліївні з цільовим призначенням : "для ведення особистого підсобного господарства, садівництва, городництва, сінокосіння і випасання худоби".

  • 3221286400:02:002:0040, розміром 2 га, яка, відповідно до інформації з Державного земельного кадастру, належить на праві власності приватній особі з цільовим призначенням: "для ведення особистого підсобного господарства, садівництва, городництва, сінокосіння і випасання худоби".

Зокрема, всупереч цільовому призначенню, на них здійснюється промислова діяльність по намиву, складуванню, перевантаженню і т.п. будівельних корисних копалин (піску), які видобуваються поруч в р. Десна ТОВ "СОБІ"  (ЄДРПОУ 16476986, юр. адреса: м. Київ, вул. Електриків, 4, директор: Мень Ігор Леонідович). Всього на даний момент на вказаній земельній ділянці складовано близько 100 тис т. Піском засмічено 2 га з 3-х – переважна більшість території 2-х ділянок", – зазначили юристи у своєму зверненні.

"В земельному кадастрі на використання даних земельних ділянок накладені обмеження у використанні, оскільки вона знаходиться у водоохоронній зоні р. Десна (додаток №3).

Власники земельних ділянок усвідомлюють їх нецільове використання, бо за певні кошти дозволили ТОВ "СОБІ" проводити зазначені пісочні роботи.

Викладена діяльність призводить до знищення рекреаційного характеру вказаних земельних ділянок, вже знищений верхній родючий шар ґрунту, завдається істотної та непоправної шкоди екології: знищується флора та фауна водоохоронної зони, зелені насадження тощо.

Після такої промислової діяльності ТОВ "СОБІ", вказані 2 ділянки безповоротно втратять можливість їх використання для сільськогосподарських або рекреаційних цілей", – додають правники.

У документі юристи "Стоп корупції" просять роз’яснити порядок використання вказаних 2 земельних ділянок, з врахуванням їх цільового призначення та обмеження у використанні та просять уточнити ще низку запитань.

До документа представники проекту додали супутниковий знімок карти з місцем незаконного видобутку та складування піску, карта "Геоінформ" із визначенням місця незаконного видобутку та складування, фотофіксацію видобутку, промислового майданчика складування піску, техніки, земснарядів та витяг із земельного кадастру про земельну ділянку.

 

Коментарі