Активісти "Стоп корупції" звернулись до Генерального прокурора України Юрія Луценка щодо незаконного захоплення земель заповідного та водного фондів Київської області, незаконного видобутку піску та привласнення надр народу України з боку обслуговуючого кооперативу Садове товариство "Аргентум-плюс". Усі факти порушень керівників об'єднання активісти проекту виклали у відповідному зверненні.

"За нашими даними, на території Київської області Києво-Святошинського району в с.Ходосівка на ділянці місцевості, що неподалік ТЦ "Мануфактура", за допомогою двох земснарядів видобувається пісок, що надалі складується на вказаній місцевості – самовільно зайнятій земельній ділянці. Певний час ця територія огороджена парканом та наявна охорона.

Оскільки пісок є надрами, а останні – власністю народу України, незаконний видобуток піску не дає підстави на його привласнення.

Натомість, в даний час ОК СТ "Аргентум-плюс" розпочав незаконну господарську діяльність на вказаній території по будівництву, видобутку піску, а також з метою привласнення та подальшого його продажу. При цьому, було незаконно порушено ландшафт територій (вирівнювання рельєфу, риття ям і т.п.), незаконно знищено велику кількість зелених насаджень. Цим самим грубо порушено природоохоронне законодавство України.

Територія, на вказаній вище місцевості огороджена та знаходиться під приватною охороною незаконно, як і незаконно на ній знаходиться техніка, споруди та робітники. На даній території незаконно проводяться зараз роботи ОК СТ "Аргентум-плюс", в т.ч. по видобуванню, складуванню піску, його зберіганню, ландшафтні роботи, будівельні роботи, тощо.

Крім цього, в результаті варварського видобутку піску з водойм на вказаній вище місцевості та його незаконного складування, нанесена значна шкода екології", – повідомили деталі активісти "Стоп корупції".

За заявою "СтопКору", у слідчому відділі Києво-Святошинського районного управління поліції за вказаним фактом порушено кримінальне провадження,
проте жодних слідчих дій наразі не проведено.

"Ми просимо Генпрокурора Луценка доручити слідчим підрозділам ГПУ невідкладно внести в порядку ст.214 КПК України відповідні відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань та розпочати досудове розслідування по факту незаконних дій осіб ОК СТ "Аргентум-плюс", в яких, на наше переконання, вбачаються ознаки злочинів, передбачених ч. 5 ст. 191, ст.197-1, ч.3 ст. 212, ст. 239-2, ст. 239, ст. 240 КК України", – зазначили стопкорівці.

"З метою запобігання збільшення нанесених збитків, наданими слідчим процесуальними повноваженнями, зупинити незаконне розкрадання майна народу України, зокрема, взяти під арешт пісок, техніку тощо", – резюмували активісти "Стоп корупції".

Коментарі