“СтопКор” звернувся до Департаменту захисту економіки Нацполіції через стрімке збагачення керівника УЗЕ Буковини

Родина керівника УЗЕ у Чернівецькій області володіє 10 земельними ділянками загальною площею в 1 гектар. Наділи записані на дружину Івана Тичини. Усі операції з оформлення землі проводив експерт з оцінки майна, який причетний до серії земельних афер. Про це у ході власного розслідування стало відомо активістам чернівецького осередку «Стоп корупції». Усі факти представники проекту виклали у відповідному зверненні.

«На посаду керівника УЗЕ в Чернівецькій області був призначений майор поліції Тичина Іван Георгійович, 18.10.1983 року народження, уродженець м. Житомир, який зареєстрований згідно з відкритими даних в місті Житомир, вулиця Черняховського, будинок 106, квартира 14.

В березні 2016 року пан Тичина подав декларацію, схожу на всі інші декларації, які подаються такими ж посадовцями, як він – якась земля, декілька автомобілів середнього класу, будинки, зарплата теж середня, кругла сума заощаджень.

Дружина Івана Георгійовича – Тичина (дівоче прізвище Романчук) Ірина Вікторівна, 11.03.1983 року народження, уродженка Чехії, зареєстрована там же. Про неї в цій декларації теж не густо, але і це можна пережувати. Але одразу виникає запитання: чому саме Чехія? Відповідь одна: в тих роках там несли службу наші солдати, так можливо мама чешка? Але ні – Романчук Лідія Дмитрівна, 12.01.1957 року народження, уродженка Російської Федерації, Чеченської Республіки, а батько – Романчук Віктор Миколайович, 29.08.1953 року народження, теж уродженець Російської Федерації, Курганської області.

Повернемось до декларації Івана Георгійовича:

В пункті 2.1 місцем фактичного проживання пан Іван Георгійович вказав те, яке збігається з місцем реєстрації, але як так, якщо наприкінці 2016 року він обіймав посаду начальника УЗЕ в Луганській області (в цьому в діях пана Тичини передбачаються ознаки корупційного кримінального правопорушення передбаченого ст. 366-1 УУ України).

Виникає запитання, а де ж саме проживав пан Тичина в м. Сєвєродонецьк? В пункті 3 його декларації ми бачимо, що він безоплатно користувався квартирою в 110 м кв, яка належить ТОВ "БМП". Сама назва цього товариства заставляє глянути в Google, аби з’ясувати, чим ця фірма займається, хто її засновник і хто її керівник. Засновником є Коробко Борис Іванович, керівник українсько-російського фонду підтримки перспективних та технологічних досліджень, окрім того, він є рейдером підприємств Луганської області, впродовж тривалого часу тримає в страху середній та великий бізнес Луганської області.

Працює Тичина в Чернівцях, але не має гучних хабарів, земельних справ, бюджетних справ, тому виникає запитання – як у вас в Києві, так і у нас на місці?

Вам він, напевно, розповідає що всі в Чернівцях все продають, зливають його інформацію ну і так далі... Ми, може, так би і подумали, якби до нас не попала шокуюча інформація, тепер тримайтеся:

В листопаді 2017 року Тичина Ірина Вікторівна стає власником восьми земельних ділянок в селі Мигове Вижницького району, поблизу туристичного комплексу.
Відповідь на перше запитання з реєстраційної бази – два договори купівлі-продажу, які 4 рази продублювали в базі.

Договори купівлі-продажу, де громадянка Мікулеску Інна Петрівна, 03.01.1989 року народження, мешканка міста Чернівці, вулиці Сімовича, 5/1 в договорі, зареєстрованому в реєстрі під номерами 5632 та 5636 від 27.06.2017, продала по десять тисяч гривень дві земельні ділянки 7320585000:01:005:0294 та 7320585000:01:005:0292, але чомусь у договорах ці кадастрові номери є, а на кадастровій карті немає. Напевно, використовуючи свій службовий тиск, пан Тичина змусив реєстратора і в першому, і другому випадку піддатися на порушення порядку реєстрації (стаття 364, 365 КК України).

До речі, по оцінці землі – то це взагалі смішно: ТОВ Гарант Преміум Плюс – зареєстровано в місті Запоріжжя, проспект Моторобудівників, 34. А що тут? Або експерт вніс відомості в акт оцінки, або Тичина когось примусив його підробити в Чернівцях, бо і дурню зрозуміло, що за 800 гривень ніхто із Запоріжжя не приїде в Чернівці дивитися землю Тичини.

Мені вдалося з’ясувати, батько пані Мікулеску – Мікулеску Петро Валер’янович, 05.06.1962 року народження, в свою чергу з офіційних джерел встановлюємо громадянина Мікулеску Івана Валер’яновича, 09.06.1953 року народження, який є безстроковим експертом по оцінці земель. Тут, я думаю, Ви вже не стенете сумніваєтеся, що опери УЗЕ виявили земельні афери, до яких причетний пан Мікулеску і який розрахувався з Тичиною землею, яку раніше в сумнівний спосіб оформив на свою племінницю (ст. 366, 368, 369 КК України). До речі, на ринку ціна однієї сотки землі 1000 доларів США.

Десять ділянок – приблизно 1 га? І у мене запитання...

Давайте закінчимо з сім’єю Тичини: на даний момент на пані Ірині Вікторівні зареєстрована земельна ділянка 7324582000:01:001:1364 в селі Годилів, Сторожинецького району (її вартість 100 тисяч доларів США), власницею цієї землі вона стала теж у 2017 році, але і це не все. На цій землі знаходиться будинок, який теж на неї зареєстрований (вартість будинку 300 тисяч доларів США). Виходячи з цього всього, пан Тичина непогано збагатився в 2017 році (ст. 368-2 КК України)», – зазначили у тексті звернення активісти «Стоп корупції».

Коментарі