“СтопКор” зустрівся з замміністром екології Вакарашем через скандал з ТМ “Гаврилівські курчата”

Активісти «Стоп корупції» зустрілись із заступником міністра екології та природних ресурсів Віктором Вакарашем через численні порушення екологічних норм з боку птахофабрики, що реалізує продукцію ТМ «Гаврилівські курчата». Під час особистого прийому представники проекту надали уряднику інформацію щодо скандалу навколо виробництва. Ідеться про забруднення території села Гаврилівка на Київщині тушками мертвих тварин.

Подробиці спілкування з урядовцем повідомив журналіст Сергій Медяник.

«Під час особистого прийому заступник міністра Віктор Вакараш зазначив, що у листопаді 2017 року компанія уже була оштрафована на 3 мільйони гривень за порушення в роботі. Однак виробник курятини звернувся з позовом до суду і штраф досі не сплатив. Урядовець порадив нам звернутись з цього приводу до Міністерства агрополітики та Держпродспоживслужби та вимагати від них відповідної реакції на дії порушника. І відомстві Вакараша можуть лише повторно оштрафувати виробника», – розповіли журналісти про деталі зустрічі із заступником міністра екології та природних ресурсів.

Нагадаємо, напередодні сільський голова Гаврилівки Вишгородського району Київської області Олег Покрасьон та представники місцевої громади підтримали ініціативу команди «Стоп корупції» щодо вимог до керівництва місцевої птахофабрики, яка реалізує продукцію ТМ «Гаврилівські курчата, для усунення порушень екологічних норм з боку підприємства. Ідеться про серію випадків викидів на території села тушок мертвих тварин. Подробиці повідомили представники проекту.

«Ми провели громадську приймальню у селі Гаврилівка, поспілкувались із місцевими жителями, дізнались їхню позицію щодо скандальної діяльності тамтешнього ТОВ «Комплекс Агромарс», зібрали підписи під колективним зверненням до керівництва птахофабрики з вимогою усунути порушення екологічних норм, припинити забруднювати викидами село та отруювати селян. Ми почули слова підтримки від місцевих жителів. Люди обурені численними фактами нехтування вимог екологічного законодавства з боку виробника. Окрім того, ми поспілкувались із селищним головою Гаврилівки, який висловив повну підтримку нашої ініціативи та готовність в усьому сприяти. У селищній раді створили спеціальну робочу групу, у рамках якої ми обговорили спільну стратегію для зупинки екологічного свавілля, яке відбувається на ТОВ «Комплекс Агромарс», – розповіли активісти «Стоп корупції».

Додамо, що днями чиновники Вишгородської РДА вдали, що не володіють інформацією щодо діяльності скандальної птахофабрики у Гаврилівці. Ідеться про ТОВ «Комплекс Агромарс», яке реалізує продукцію ТМ «Гаврилівські курчата» та забруднює село Гаврилівка викидами мертвих тварин. Подробиці зустрічі з першим заступником Вишгородської райадміністрації повідомили активісти «Стоп корупції».

«Влада району вдає, ніби не знає, що відбувається на підприємстві, яке протягом року постійно забруднює село Гаврилівка трупами тварин. Місцеві скаржаться на жахливий сморід. У поліції не розслідують численні порушення в роботі птахофабрики. Ми поспілкувались із першим заступником голови РДА. З’ясували, що чоловік уже на пенсії, та попри порушення законодавства продовжує працювати на державній службі.

Окрім того, ми підловили чиновника на нав’язуванні у стінах адмінбудівлі певного віросповідання та перегляді телеканалів проросійського спрямування», – розповіли активісти «Стоп корупції».

Нагадаємо, раніше активісти «Стоп корупції» розшукували на робочому місці головного прокурора Вишгородського району через справу про порушення в роботі ТОВ «Комплекс Агромарс», яке реалізовує продукцію ТМ «Гаврилівські курчата». Ідеться про серію викидів із птахофабрики тушок мертвих тварин. Подробиці повідомили активісти проекту.

«Колеги головного прокурора району спочатку сказали, що керівник вийшов, потім після огляду приміщень прокуратури ми знайшли мобільний номер очільника відомства. У телефонній розмові той зазначив, що нібито повертається із наради, хоча приїхав на місце за кілька хвилин. Ми припускаємо, що прокурор просто хотів уникнути зустрічі з нами, а підлеглі його прикривали», – розповіли журналісти «Стоп корупції».

Додамо, що раніше активісти «Стоп корупції» пікетували Вишгородський відділ поліції Головного управління Національної поліції України у Київській області через порушення в роботі ТОВ «Комплекс Агромарс», яке реалізовує продукцію ТМ «Гаврилівські курчата». Ідеться про викиди з виробництва на територію села Гаврилівка трупів тварин. У ході акції мітингувальників запросив до себе очільник правоохоронного відомства Олександр Дудник. Подробиці повідомили журналісти проекту.

«Начальник поліції зазначив, що обіймає свою посаду лише другий тиждень і не володіє ситуацією навколо виробництва. Хоча, на нашу думку, це відмовка, оскільки під час нашого минулого виїзду та пікету під стінами «Гаврилівських курчат» на місці був його заступник. І керівник цю інформацію підтвердив нам на камеру. Ми не розуміємо, чому попри те, що місцеві жителі неодноразово скаржились на викиди мертвих тварин із птахофабрики, у поліції не реєструють кримінальні провадження за цими фактами. Правоохоронці зазначають, що нібито зараз тривають якісь експертизи, однак це не поодинокий випадок», – розповіли активісти «Стоп корупції».

Нагадаємо, раніше активісти «Стоп корупції» стали свідками того, як у селі Гаврилівка місцева птахофабрика масово викидає тушки мертвих тварин. За даними представників проекту, звалища з трупів створює ТОВ «Комплекс Агромарс», яке реалізовує продукцію ТМ «Гаврилівські курчата». Представники проекту пікетували підприємство та навідались за роз’ясненням ситуації до голови села.

«Ми на власні очі побачили жахливе видовище – сотні тушок тварин, таких звалищ на території села кілька. Стоїть страшенний сморід. Усе це йде у ґрунтові й стічні води. Ситуація набирає катастрофічних обертів. Ми звернулись до місцевої влади. Голова села висловив готовність боротись із порушеннями в роботі птахофабрики. Ми плануємо звертатись у компетентні органи та служби», – зазначили активісти «Стоп корупції».

Коментарі