“СтопКор” зустрівся з посадовцями Львова, відповідальними за будівельний хаос у місті

Активісти "Стоп корупції" у рамках ініціативи "За законні будівництва" зустрілись із начальником управління архітектури та урбаністики Львівської міської ради Юліаном Чаплінським та директором департаменту містобудування Сергієм Коровайником. Представники проекту звернулись до посадовців із вимогою пояснити, чому у місті засилля незаконних будівельних об'єктів і чому відповідальні особи з профільних управлінь закривають очі на порушення архітектурно-будівельних норм.

"Посадовці скидають із себе відповідальність та кивають на ДАБІ міста. Саме туди ми і плануємо навідатися найближчим часом. У нас є ціла тека з адресами нелегальних будівництв у місті. У переліку – будівництво житлового кварталу по вулиці Шевченка, 60. Третій будинок з комплексу зводять на ділянці для зведення громадських об'єктів. По вулиці Скляній, 15 ми так само зафіксували нецільове використання землі. На наділі самовільно зводять багатоповерховий житловий будинок № 2 кварталу житлової забудови із супутніми об'єктами соціально-побутової інфраструктури.

По вулиці Зеленій, 301 ТОВ "ЦЕНТРАЛЬНА КОНСАЛТИНГОВА КОМПАНІЯ" самовільно проводить реконструкцію частини нежитлових приміщень (виробничо-складські приміщення літ. У-3) під склади з адміністративно-побутовими приміщеннями. Між проспектом В’ячеслава Чорновола та вулицею Замарстинівською Товариство з обмеженою відповідальністю "ЕКСПЕРТ-ІНВЕСТ" самовільно зводить багатоквартирний житловий будинок з вбудованими приміщеннями громадського призначення та підземним паркінгом.

І це далеко не повний перелік точок, про які нам повідомили місцеві жителі та громадські активісти. Чиновники пояснюють засилля новобудов будівельним бумом, але незрозуміло, як у європейському місті серед білого дня нахабно нехтують законами України, а влада та представники профільних управлінь та департаментів закривають на це очі", – зазначив керівник правозахисного блоку "Стоп корупції" Ігор Бондарчук.

Нагадаємо, активісти "Стоп корупції" проводять громадський моніторинг низки будівельних об'єктів у Львові. Перевірку здійснюють у рамках нового напрямку роботи проекту – руху "За законні будівництва".

"Ми отримали цілу серію звернень стосовно фактів порушень від місцевих жителів щодо низки будівельних об'єктів у Львові та скарги на роботу посадовців ДАБІ й департаменту містобудування, управління архітектури та урбаністики Львівської міської ради. Ми перевірили інформацію та знайшли порушення будівельно-архітектурних норм, докази самовільного будівництва на незаконно привласнених земельних ділянках, будівництво цілого житлового комплекту на території для соціально-побутової інфраструктури", – розповіли активісти "Стоп корупції" зі Львова.

Додамо, що громадська організація "Стоп корупції" запустила новий безпрецедентний рух "За законні будівництва". У планах ініціатора проекту та очільника ГО "Стоп корупції" Тараса Лилика пошук разом із командою скандальних об'єктів, доведення незаконності будівництва та зупинення протиправних дій забудовників.

У рамках ініціативи команда проекту уже викрила низку незаконних будівельних об'єктів в історичному центрі Києва та у Київській області.

"Бум незаконного будівництва охопив всю Україну. Горе-будівельники розпочинають забудови без дозвільних документів або отримують дозволи за хабарі.

Через корупцію у відповідальних органах триває неупорядкована забудова у недозволених місцях, руйнуються унікальні обличчя міст.

ГО "Стоп корупції" проводить моніторинг законності забудов міст України. Громадські активісти та юристи перевіряють дозвільну документацію направляють матеріали до правоохоронних органів, журналісти оприлюднюють факти незаконних забудов", – зазначають активісти "Стоп корупції.

 

 

Коментарі