“СтопКор” завадив земельним рейдерам ошукати власників паїв на Житомирщині

Активісти "Стоп корупції" завадили планам земельних аферистів реалізувати чергову спробу на Житомирщині перекупити паї у власників. Рейдери одразу у двох селах області планували провести збори, на яких ділки хотіли ошукати довірливих селян і заволодіти їхніми наділами. Про таку схему стало відомо активістам "Стоп корупції". 

Представники проекту виїхали на місце у села Троянів і Великі Низгірці та застали аферистів на гарячому.

"Нам вдалося попередити місцевих жителів – власників земельних паїв про плани рейдерів. Ділки уже вкотре намагаються ошукати селян, запрошують людей на так звані збори, де солодко описують усі вигоди угоди. Насправді пайовиків вводять в оману та фактично "віджимають" їхні сотки. Ми поінформували селян про плани аферистів, розповіли про фірми-одноденки та цілі корпорації, які наживаються за рахунок довірливих власників землі", – розповіли активісти "Стоп корупції".

Нагадаємо, напередодні жителі с. Великі Низгірці на Житомирщині, де кілька днів тому відбулась спроба рейдерського захоплення врожаю, знову звернулись за допомогою до "Стоп корупції". Люди схвильовані через появу у селі підозрілих осіб, які агітують передавати свої паї в оренду невідомій їм компанії та обіцяють "золоті гори" та високу орендну платню.

"Селяни підозрюють, що їх намагаються ошукати та здійснити нову спробу рейдерства. Новоспечене Товариство з обмеженою відповідальністю "УКРЗЕРНОПРОМ-ЖИТОМИР" місцеві мешканці пов'язують зі сумнозвісним агрохолдингом ТАКО, який набирав мільйонні кредити у банках під заставу паїв селян. В результаті паї були арештовані. Після банкрутства ТАКО власники агрохолдингу створили інший холдинг – "АСТ". Саме представників "АСТ" мешканці села бачили на полях під час рейдерського захоплення врожаю.

Як стало відомо з Єдиного державного реєстру, компанія ТОВ "УКРЗЕРНОПРОМ-ЖИТОМИР" була створена у четвер, 12 жовтня 2017 року, з уставним фондом 100 грн! Складається аграрна компанія з однієї людини – засновника та директора – мешканця Києва і зареєстрована у Печерському районі столиці.

Наступного дня після реєстрації Товариства з обмеженою відповідальністю, представники "УКРЗЕРНОПРОМ-ЖИТОМИР" вже агітувати селян підписувати з ними договори оренди. Селяни зі скандалом вигнали представників компанії та звернулись по захист та підтримку до СтопКору", – розповіли активісти "Стоп корупції".

Команда "СтопКору" виїхала на Житомирщину, де представники новонародженого ТОВ "УКРЗЕРНОПРОМ-ЖИТОМИР" призначили збір людей для підписання з ними договорів оренди паїв.

"На центральну площу села приїхали представники та юристи "УКРЗЕРНОПРОМУ" у супроводі знімальної групи, машини власної охорони та 2-х автівок поліції, – розповідають стопкорівці з місця подій. – Утім мешканці с. Низгірці дружно проігнорували зустріч з представниками агрокомпанії. Тож кілька годин представникам фірми та їх численній охороні довелось сумувати в центрі села", – додали активісти.

Журналісти та активісти "Стоп корупції" поспілкувалися з селянами та попередили їх про небезпеку втягування їх в аферу чи рейдерську схему з використанням підставної фірми.

"СтопКор" запропонував створити на Житомирщині осередок організації задля швидкого реагування на спроби аферистів заволодіти паями, а також для захисту прав та інтересів селян.

Коментарі