“СтопКор” застукав поліцію на обшуку з порушеннями

Нова назва - старі методи. На гарячу лінію "Стоп корупції" надійшов дзвінок про обшук в офісі кількох фірм. Коли команда проекту прибула на місце, була шокована варварськими методами поліцейських та повальним порушенням усіх передбачених законом процедур.

«Ми отримали виклик на «гарячу лінію»: десятеро людей зайшли в офісне приміщення кількох фірм та проводять обшук, - розповідає один з координаторів проекту «Стоп корупції» Богдан Хмельницький. – Виїхали на місце і побачили кричущі порушення норм права. Одинадцять (!) співробітників слідчого відділу Святошинського району в офісі хапають документи, техніку, опису не проводять, адвокатів не пускають, навіть у туалет людей не випускають! Гребли все, що хотіли, не зважаючи, чи мають речі стосунок до предмету обшуку, чи ні!»

Правоохоронці переконували правозахисників «Стоп корупції», що протокол обшуку щойно почали складати.

Поліції буцімто надійшли заяви про шахрайство підприємців. Утім підприємці переконані, що метою обшуку є саме параліч роботи фірм, а не перевірка їхньої діяльності, бо вилучали все безсистемно.

«Документи і комп’ютери вилучили, серверну пошкодили, телефони не працюють. Контакти клієнтів та графік поставок – у поліції. Завтра сотні невдоволених клієнтів підуть писати заяви в поліцію, бо подумають, що їх просто «кинули»!» - скаржаться підприємці.

У результаті тригодинного обшуку вилучили 6 комп'ютерів та 5 ноутбуків. Роботу кількох фірм заблокували на тижні, невдоволених клієнтів - сотні, а збитки для бізнесу можна рахувати сотнями тисяч гривень.

Коментарі