“СтопКор” запропонував кандидатуру свого координатора – Романа Бочкалу – до складу Правління Української Асоціації Професіоналів у сфері GR та Лобістів

Команда ГО "Стоп корупції" висунула відомого українського журналіста й координатора проекту Романа Бочкалу у якості свого кандидата до складу Правління Української Асоціації Професіоналів у сфері GR та Лобістів http://grukraine.com.ua/. Голосування серед членів Асоціації щодо складу Правління відбудеться незабаром.

Подробиці повідомили представники проекту.

"27 липня 2017 року у Києві в Українському інституті майбутнього https://uifuture.org/ відбулось публічне обговорення "Практика адвокації та лобізму". До обговорення долучились провідні українські експерти та політики, працівники міністерств і відомств, представники бізнесу й організацій громадянського суспільства. Вони обговорили актуальні питання сучасних бізнес-тенденцій, нові методи ефективної взаємодії між бізнесом та владою, питання лобіювання інтересів української бізнес-спільноти на вітчизняному та міжнародному ринках, в тому числі кращі практики у цій сфері в США. Організатори заходу: консалтингова компанія "SIC Group" і Українська асоціація професіоналів у сфері GR та лобістів.

Поняття лобіювання інтересів бізнесу у вітчизняному словнику набуло майже виключно негативного змісту завдяки законодавчій неврегульованості цього питання і безсумлінному просуванню бізнес-інтересів корумпованих еліт на всіх рівнях державної влади. Але досвід країн Заходу, де законодавче регулювання чітко визначає процедури адвокації інтересів приватного бізнесу і суспільства, доводить, що лобістська діяльність спеціалізованих фірм, які обов’язково публічно декларують свою діяльність, суттєво зменшує рівень корупції. На жаль, попри невпинні зусилля бізнес-спільноти та української громадськості, відповідне законодавство в Україні ще й досі не запроваджене.

Громадська організація "Стоп корупції" вважає доведення до ладу цього питання одним зі своїх пріоритетів, як важливий чинник зменшення рівня корупції в українському суспільстві. Саме тому представники організації взяли активну участь у публічній дискусії. Складається дуже парадоксальна ситуація, коли під час розробки державних регуляторних актів українські законодавці зважують на думку добре організованих і мотивованих бізнес-кіл, а думка громадськості та пересічних споживачів майже не враховується. Ми наполягаємо на тому, що процедури адвокації інтересів приватного бізнесу мають бути ґрунтовно врівноважені широким залученням до обговорення мас-медіа та організацій громадянського суспільства й споживачів, а корупційні ризики повинні бути усунені завдяки державному нагляду та громадському антикорупційному моніторингу. Бізнесові структури та громадськість мають спільно шукати рішення, що відповідають суспільним інтересам, а діяльність професіональних лобістських фірм має знаходитись під громадським контролем.

 

Вбачаємо завданням ГО "Стоп корупції  у цій організації адвокацію інтересів суспільства і пересічних споживачів, запобігання корупційних ризиків під час запровадження законодавства щодо цивілізованого легального лобізму в Україні тощо", – зазначили представники команди "Стоп корупції".

 

Інші новини

Коментарі