“СтопКор” закликає прокурора Кіровоградської області завести справу через тиск групи суддів Апеляційного суду області

Активісти "Стоп корупції" у рамках антикорупційного рейду до Кіровоградщини під час особистої зустрічі із заступником прокурора регіону передали правоохоронцю заяву про скоєння злочину групою суддів Апеляційного суду області.

Ідеться про тиск на активістів, наклеп про нібито проведення несанкціонованих акцій, поширення неправдивої інформації на інформаційних ресурсах органів судової влади України та винесення сумнівних вердиктів у справах власників земельних паїв.

"Ми написали заяву про злочин на ім'я головного прокурора області, документ ми передали особисто заступникові прокурора під час зустрічі. Правоохоронець запевнив, що за цим фактом внесуть дані до ЄРДР", – розповіли активісти "Стоп корупції".

Зазначимо, що вранці активісти "Стоп корупції" у Києві закликали Вищу раду правосуддя дати правову оцінку діям суддів Апеляційного суду Кіровоградської області, які винесли цілу низку суперечливих рішень за однаковими справами. Представники проекту слідкували у суді за перебігом судових засідань і юристи проекту помітили, що служителі Феміди неоднаково застосовують норми права, адже за повністю ідентичними позовами та однаковими обставинами ті ж самі судді ухвалюють протилежні рішення.

Додамо, що Вища рада правосуддя вже розпочала перевірки щодо суддів Апеляційного суду Кіровоградщини.

Зазначимо, що команда "Стоп корупції" із п'яти міст України вийшла на акцію протесту проти тиску на активістів з боку суддів Апеляційного суду Кіровоградської області, які почали скаржитись до Вищої Ради правосуддя та Генеральної прокуратури через акції протесту.

Активісти вийшли під стіни суду з вимогою зупинити антиконституційні дії.

"Судді розповсюджують інформацію щодо тиску на них з боку активістів ГО та проведення несанкціонованих акцій протесту. Повідомлення про проведення акцій протесту згідно з законом було спрямовано до органів місцевої влади, отже, мітинги були санкціоновані.

Активісти "СтопКору" на підтримку пайовиків Кіровоградщини проводили акції протесту проти порушень права вибору власників паїв, адже через рішення суду їх намагались повернути до співпраці з певною агрофірмою всупереч їхньому бажанню.

Судді Апеляційного суду Кіровоградської області повідомили про тиск з боку громадських активістів та представників ЗМІ. Про це йдеться у повідомленні №2838/0/6-17 до Вищої ради правосуддя та Генерального прокурора України.

Таким чином судді намагаються тиснути на громадськість та журналістів, позбавляючи їх можливості реалізувати право на мирне зібрання!

"Конституція України гарантує нам право на проведення мирних акцій протесту! І судді не можуть нас позбавити цього конституційного права! Ми можемо розцінювати такі заяви як тиск на громадські організації! " – заявляють представники проекту.

Коментарі