“СтопКор” закликає підтримати свого кандидата до Ради громадського контролю Державного бюро розслідувань

Команда «Стоп корупції» закликає усіх небайдужих громадян підтримати Ореста Сохара, кандидата від проекту до Ради громадського контролю Державного бюро розслідувань. Наш колега – відомий у медіа-сфері продюсер, редактор, журналіст та лауреат премії «Журналіст року». Принциповий, амбітний та неупереджений кандидат.

Про перебіг виборів до Ради громадського контролю Державного бюро розслідувань та перші маніпуляції у процесі повідомив координатор «Стоп корупції» Роман Бочкала.

«Друзі, сьогодні важливий день. Вибори до Ради громадського контролю Державного бюро розслідувань. Вже є перші маніпуляції. Намагання просунути провладних кандидатів. Прошу максимального поширення! Від ГО «Стоп корупції» – Орест Сохар, який представлення не потребує. Також серед достойних наші соратники Богдан Хмельницький та Володимир Юрко. Підтримаймо гідних! Тримаємо кулаки!», – написав журналіст та координатор «Стоп корупції» Роман Бочкала у своєму Фейсбуці.

У ЗМІ вже з’явилася інформація про спроби фальсифікації виборів і намагання обрати лояльних людей.

Про це повідомляють головний експерт антикорупційної групи «Реанімаційного пакета реформ» Олександр Лємєнов та народний депутат Мустафа Найєм.

«За моєю інформацією, зараз готується змова про обрання членами РГК конкретного списку активістів з лояльних до керівництва Бюро організацій. Наскільки я розумію, напередодні вже відбулись попередні узгодження, а остаточний список буде розданий «своїм» кандидатам безпосередньо перед голосуванням», – пише у Facebook Найєм.

За його словами, з 99 кандидатів понад 70 мають ознаки політичної або інституційної упередженості, 46 кандидатів пов’язані з політичними партіями, ще 37 кандидатів «очевидно, пов'язані один з одним і формують стійкі групи».

Лємєнов, зі свого боку, повідомляє, що вибори Ради громадського контролю відбудуться «через старий «регіональний" спосіб – установчі збори», а не «прозорим і ефективним» шляхом інтернет-голосування. Про це він пише у своєму блозі на сторінці видання «Українська правда».

За даними Лємєнова, 43 кандидати мають порушення одного індикатора стосовно своєї упередженості, 30 кандидатів – 2 або більше індикаторів порушено, 46 осіб мають політичні зв’язки, 22 мають зв’язок з органами правопорядку, ще 37 кандидатів пов’язані між собою.

«І сьогодні до нас надійшла інформація, що конкурс остаточно «порішали». Існують кілька груп, що по колу будуть один одного підтримувати. Одна з цих груп, за повідомленням джерел, афілійована з однією з політичних сил. Друга – прямо дотична до (псевдо) правників-журналістів», – пише громадський активіст.

За словами ще одного активіста, учасника «Автомайдану» Олексія Гриценка, понад половина учасників виборів – це фейкові ГО.

«Є інформація з різних джерел, що політична сила, від якої по суті є голова ДБР Труба, вже погодила список 15 членів РГК, щоб мати її контрольовано і, можливо, для легітимізації пропустять 1-2 людини сторонніх», – пише Гриценко у Facebook.

За інформацією Кабміну, 99 делегатів від громадських об’єднань допущено до участі в установчих зборах з формування Ради громадського контролю при Державному бюро розслідувань.

Коментарі