“СтопКор” закликає колег-журналістів взяти участь у конкурсі “Є-розслідування”

Команда "Стоп корупції" закликає колег-журналістів взяти участь в Регулярному національному конкурсі журналістських розслідувань та аналітичних досліджень "Є-Розслідування".

За задумом організаторів, творчий конкурс активізує боротьбу з корупцією в Україні.

"Наразі вже розкрито 24 корупційні схеми, прийом робіт для участі в повному розпалі. Перелік претендентів на призовий фонд, який становить 100 тис. грн, на даний момент складається з 15 журналістів. Останній день прийому робіт – 15 вересня, отже залишається ще 25 днів, цього часу достатньо не тільки, щоб подати заявку до конкурсу, але і зробити нове розслідування.

Взяти участь у конкурсі можуть журналісти, громадські активісти та люди, небайдужі до open data. Популяризація відкритих даних у сфері публічних фінансів є головною метою організаторів – засновників проекту "Є-data" (e-data.gov.ua) та ресурсу "Пошуково-аналітична система .007" (http://www.007.org.ua/)", – розповіли в оргкомітеті.

"На адресу оргкомітету вже надійшло багато розслідувань, що викривають факти зловживанням бюджетними коштами. Наприклад, дослідження використання зарплатних бюджетів виявило, що наприкінці року державні органи виплачують працівникам по дві, а подеколи й по три місячні зарплати. У Харкові розкрито схему, завдяки якій сумнівна компанія "заробила" 7,2 млн грн на встановлення нових зупиночних павільйонів за завищеними цінами. В Одесі знайдено ПП, яке без конкуренції отримало від Військово-медичного клінічного центру Південного регіону в Одесі 2,5 млн гривень на ремонтні роботи. Журналістка з Трускавця повідомила громадськість про корупційну схему вартістю майже мільйон гривень, створену під прикриттям реконструкції дитячих майданчиків міста.

Ознайомитися з усіма роботами, які надійшли на конкурс, можна за посиланням: http://www.007.org.ua/contest/5/view", – зазначили організатори.

Додамо, що наші колеги портали http://www.e-data.gov.ua/ та http://www.007.org.ua/ є унікальними джерелами для створення журналістських розслідувань. Конкурс "Є-Розслідування", що вже набув широкої популярності серед провідних журналістів та громадських активістів України, проводиться вчетверте.

Умови участі:
•Запрошуються: журналісти, громадські активісти та ін.
•Представлені роботи мають стосуватися розслідування фактів порушення суспільних інтересів у секторі публічних фінансів, аналізу ефективності використання публічних коштів і базуватися на відкритих базах даних та сервісах.
•Розслідування, що беруть участь у конкурсі, мають бути оприлюднені в ЗМІ чи/або поширені через соціальні мережі (Facebook, YouTube) протягом 2017 року.
•Роботи мають ОБОВ’ЯЗКОВО посилатися на портали e-data.gov.ua/ та ресурс www.007.org.ua/, як на джерело/одне з джерел інформації, використаної в розслідуванні або аналітичному дослідженні. Використання інших масивів відкритих даних, а також користування сервісами на основі відкритих даних дозволяється і схвалюється.
•Рекомендоване обмеження обсягу роботи – до 5 тис. знаків.
•Один учасник може подати на конкурс необмежену кількість робіт.
•Вікових обмежень для конкурсантів немає.
•Матеріали подаються на електронну адресу [email protected]
•До конкурсу допускаються роботи, які раніше не брали участі в конкурсі "Є-розслідування".

У номінації "Журналістське розслідування" роботи оцінюватиме фахове журі.
Переможців у номінації "Читацькі симпатії" буде визначено відкритим голосуванням.

Роботи приймаються до 15 вересня 2017 року.

Окрім грошової винагороди призовий фонд складається з цінних подарунків та технічної допомоги від партнерів заходу (дрони, професійні диктофони, роботи з дизайну та IT).
Електронна адреса Програми [email protected]

Додамо, що офіційний портал публічних фінансів e-data.gov.ua – ресурс, створений на вимогу Закону України "Про відкритість використання публічних коштів". Наразі це найбільша в Україні база відкритих фінансових даних у секторі публічних фінансів, де оприлюднюється інформація про всі бюджетні платежі держави, договори, акти виконаних робіт та звіти бюджетних установ.

"Пошуково-аналітична система .007" – сервіс, який допомагає працювати з відкритими базами даних та державними реєстрами через інструменти візуалізації та аналітики. Головна мета сервісу – забезпечити громадськості максимально зручний доступ до відкритих державних даних і завдяки збільшенню прозорості протидіяти зловживанням і корупції в країні.

Коментарі